ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 37
Гостей: 37
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«Серце рвалося, сміялось, виливало мову...» Т. Шевченко

Вплив біографії Шевченка на його творчість. (Звісно, біографія будь-якого поета відображається у його творчості. Але поезії Шевченка об’єднали в собі й відображення тогочасних політичних, історичних, соціальних подій, і по­дії з життя митця, які багато в чому були зумовлені саме політичною ситу­ацією.)

Подпись: II.Поезія, створена митцем далеко від рідної землі. (Окремим етапом у твор­чості Шевченка вважається поезія часів заслання. Ці твори об’єднують кілька спільних мотивів: мотив туги за рідною землею, думки про значення творчос­ті й про майбутнє України, гострий біль через пануючу навколо несправедли­вість та інші.)

 

1.     «Думи мої, думи мої...» (Невеселі думки щодо теперішнього та майбут­нього України не залишають ліричного героя, який, проте, не здатен на байдужість. Цей вірш створено у Петербурзі. Ліричний герой дуже гостро відчуває відокремленість від батьківщини: «Серце мліло, не хотіло співать на чужині...» Роздуми поета завдають йому болю, проте він не може й не прагне покинути свої думи, називаючи їх «дітьми» й «квітами». Усі думки поета звернені до рідної землі.

Привітай же, моя ненько.

Моя Україно,

Моїх діток нерозумних.

Як свою дитину.

Так говорить поет про свої думи, які надсилає до рідної землі в той час, як сам далеко від неї.)

2.     «Мені однаково, чи буду... « (Поезія «Мені однаково, чи буду...» належить до циклу «В казематі». Головною темою твору є біль за долю України. Лі­ричний герой свідомо підкреслює байдужість до власної особистої долі: «Мені однаково, чи буду я жить в Україні, чи ні...» Єдине, що насправді хвилює митця, — це майбутнє його країни:

Та не однаково мені.

Як Україну злії люди Присплять, лукаві, і в огні Її, окраденую, збудять...

Ох, не однаково мені.

Поет, вбачаючи небезпеку, яка нависла над його народом, над його зем­лею, гостро переживає через це. Абсурдність історичної ситуації підкреслює оксюморон: «...на нашій — не своїй землі». Цей вірш — один з найвідоміших творів Т. Шевченка. У ньому втілилось не тільки особисті переживання мит­ця, а й його життєва філософія, ставлення до своєї землі, найбільші цінності й зневага до особистої долі, коли йдеться про долю Батьківщини.)

3.     «Ой три шляхи широкії». (Цей вірш також належить до циклу «В казема­ті». Поезія «Ой три шляхи широкії» за композицією, образами й поетикою дуже схожа на народну пісню.)

III. Любов до рідної неньки України — сенс життя Т. Шевченка.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 116 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz