Понедельник, 11 Декабрь 2017, 22:35
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 61
Гостей: 61
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образ Пекла у «Божественній комедії» Данте Аліґері

I.      Загальна характеристика «Божественної комедії». («Божественна комедія» Дан­те — глибоко символічний твір. Побудований як подорож героя Пеклом, Чис­тилищем та Раєм, він зображує основні людські пороки та чесноти.)

II.     Образи грішників, які Данте зобразив у своєму творі.

1.     Люди, що не зробили ані доброго, ані поганого за життя. (Навіть бездіяль­ність Данте вважає гріхом, адже відстороненість, відсутність власного став­лення і власної життєвої позиції не може бути схвальним вибором людини.)

2.     Лихварі, скупі, грабіжники, хабарники. (Окрему увагу Данте приділяє гріш­никам, які матеріальне поставили вище від духовного. У чому б не полягав їхній гріх (чи у надмірній скупості, чи у марнотратстві), Данте зображує цих людей в одному з кіл Пекла. Цей епізод вчить нас цінувати духовне, правильно ставитись до грошей, вміти визначати головне та другорядне в нашому житті.)

3.     Люди, що лестили. (Здавалося б, лестощі — лише слова, але автор вважає це великим гріхом, розміщуючи улесників в одному з кіл Пекла, зауважмо, не

 

в перших колах! Гідність людини, що не дозволяє їй лестити та принижува­ти себе, була однією з найпоцінованіших рис людини за часів Відродження. Дайте сповідує ідеали гідності, чесності у стосунках з іншими людьми. Але ця прямота і чесність має бути в межах стриманості, адже люди, що надто гнівались на своїх ближніх, також змальовані серед пекельних мук.) Єретики, духовенство. (Дайте не боїться змальовувати у своєму Пеклі духо­венство, яке торгує посадами, зраджуючи гідність духовного сану. Дайте як віруюча людина вважає, що священики мають бути зразком для своєї паст­ви. Нечесних представників духовенства він розміщує у своєму Пеклі.) Зрадники. (Зрадники спокутують свій гріх вічними муками в одному з останніх кіл Пекла. Звідси ми доходимо висновку, що сам Дайте вважав зраду одним із найтяжчих людських гріхів.)

Подпись: 6.Інші грішники. (Змалювання тих чи інших гріхів у «Божественній комедії» ґрунтується не тільки на релігії, а й на неписаних законах людської пове­дінки, на одвічних моральних засадах людського життя.)

7. Люципер, Іуда, Брут, Кассій. (У своєму творі Дайте описує безліч образів ві­домих історичних осіб, образів біблійних та міфологічних. На сторінках «Бо­жественної комедії» ми зустрічаємо образи античних і середньовічних поетів, мислителів, правителів та священиків, міфологічні образи Херона, Мінотав­ра та інші. Люципера, втілення світового зла. Дайте зображує на самому дні Пекла, поруч з ним — найбільші зрадники за всю історію людства: Брут, Іуда.)

III. Символічний та повчальний зміст образу Пекла в поемі.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (18 Октябрь 2016) | Просмотров: 77 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017