ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Що уявляю я, коли кажуть «чорнолісся» (твір-роздум)

А вам відомо, що таке чорнолісся? Я про це нічого не знав. Якось натрапив у книзі на це слово, і від нього війнуло якоюсь таємницею, пригадалися казки, легенди, пов’язані з лісами. Я відкрив словник і прочитав: «чорнолісся, чорно­ліс — листяний ліс». Складний іменник зі сполучною голосною. Але чому ліс чорний? я згадав наші літні прогулянки в дальній ліс. Він розпочинався за се­лом, де ми відпочивали у бабусі.

У цьому лісі росли переважно дуби, так би мовити, мали перевагу перед усі­ма іншими деревами. Як розповідала нам бабуся Ганна Петрівна Калиниченко, там було багато вікових дерев. Ми зайшли у хащі. Крони дерев щільно змикалися. Здавалося, ніби над нами була зелена покрівля, крізь яку ледве пробивалося со­нячне проміння. Біля моїх ніг безстрашно прослизнув вуж. На нижню гілку ста­рої берези присіла сойка, уважно подивилася на нас і злетіла кудись угору, загу­бившись у темній зелені. День був сонячний, безхмарний, але тут я почував себе, наче у бабусиному погребі, куди спускався у полуденну спеку попити холодного молока. Від землі віяло сирістю, стовбури дерев, особливо дубів, здавалися чор­ними. Темним було моховиння біля підніжжя і на стовбурах дерев. Думками я на­чебто гортав сторінки словника, звертав увагу на такі слова, як «бурелом», «вітро­лом», «сушняк». Відразу ж уявив собі бурю, що повалила чимало дерев. Вигляд таких дерев був сумний, похмурий. Та й сушняк свідчив про те, що дерева хворі­ють, сухий хмиз з них падає на землю. Пригадалося слово «глушина». Дійсно, це було глухе місце у лісі, справжня лісова глушина. Її оживлювали далекий голос зозулі, таємничий дріб дятла, дзвінкі перегуки птахів, назв яких я не знав.

А коли ми вийшли з лісової прохолоди на просіку — вузьку дорогу в лісі, — навіть примружилися від сонця, що раптово, несподівано ударило в очі. Дійсно, чорнолісся, подумав я.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 59 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже

Сообщить об ошибке!

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz