ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

З чого починається батьківщина (твір на морально-етичну і патріотичну теми)

День у день ось вже вісім років мене проводжає до школи і зустрічає після занять бабуся. Звуть її Анастасія Леонтіївна. Це мати мого батька. До виходу на пенсію вона працювала вихователькою у дитячому садку. Бабуся вміє малюва­ти, ліпити з пластиліну, а ще вона рукодільничає: шиє, вишиває. Як каже моя матуся, на Анастасїї Леонтїївні тримається наш дім. А готує обіди — пальчики оближеш!

Моїх друзів-восьмикласників вже давно ніхто до школи не проводжає і тим більше не зустрічає зі школи.

Одного разу хтось із однокласників кинув на мою адресу: «Матусин синок!» Я не образився, але виправив: «Бабусин онук».

Мені з бабусею цікаво. Поки ми йдемо до школи або повертаємося додому, вона розповідає новини, почуті по радіо або прочитані у газеті, згадує курйозні історії з життя нашої родини і свого. Отже, ми з бабусею друзі.

Так само турботливо, любовно бабуся опікується моїми батьками. «Та що ми, діти? — відбувається жартами батько. — Чи мало тобі турбот з нашим Ді- мою?» «Якщо це і турботи, то приємні!», — звичайно відповідає бабуся.

Одного разу після обіду зарядив сильний дощ, а мати як на те пішла на ро­боту без парасольки. Бабуся журилася: як же Алл очка (моя мати) добереться до­дому! Дивлюся — бабуся зазбиралася. На моє питання, куди можна йти у таку погоду, пояснила: «Піду зустрічати Алл очку і прихоплю для неї парасольку...»

Якось я вийшов зі школи і не побачив на звичному місці свою бабусю. Трош­ки почекавши, я вирушив додому. Там я дізнався сумну новину: бабусю забрала з серцевим нападом «швидка». Ми по черзі чергували у палаті у бабусі, а батько, який ніколи яєчні собі не підсмажить, раптом спеціально для бабусі приготував якесь особливе яблучне пюре. Рецепт вичитав у календарі «Здоров’я». «Кажуть, людям із хворим серцем яблука корисні», — пояснив він бабусі.

Минув час, бабусю виписали, і ось ми знову йдемо з нею звичним маршру­том. «Як добре, Дімо, що у нас така дружна родина. Будь-яке лихо подолаємо разом, — сказала бабуся. — Якби всі родини були такими міцними, у нас була б країна щасливих людей. Тепер ти зрозумів, Дімо, з чого починається батьківщи­на? З міцної родини, де кожен турбується один про одного».

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 53 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже

Сообщить об ошибке!

Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz