ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 51
Гостей: 51
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Образи Остапа та Соломії (за оповіданням М. Коцюбинського «Дорогою ціною»)

I.      Оповідання М. Коцюбинського «Дорогою ціною». (У своєму оповіданні М. Коцюбинський змальовує персонажів з народу. Головні герої — Остап та Соломія — є типовими тогочасними українцями, проте мають і яскраві ін­дивідуальні психологічні риси. Автор зображує персонажів з багатьох сторін: розкриває психологію своїх героїв, їх ставлення до життя, прагнення та цін­ності. Остап та Соломія — яскраві, багатогранні, глибокі образи української літератури.)

II.     Образи Остапа та Соломії.

1.     Прагнення свободи. (Головним персонажам оповідання «Дорогою ці­ною» притаманне прагнення свободи, причому свобода має для них на­стільки важливе значення, що вони ладні віддати за неї будь-що. Бажан­ня не лише формальної свободи дій, а й бажання мати свободу вибору, духовну свободу властиве Остапові та Соломії.)

2.     Працьовитість. (Остап та Соломія люблять землю і працю на землі, проте вони хочуть працювати на себе, на своє майбутнє, нехай і тяжко працю­вати. Кріпаччина унеможливлює щасливе існування людини, адже вона є антигуманною по своїй суті.)

3.     Суспільно-громадянські погляди. (Обидва герої оповідання «Дорогою ці­ною» ненавидять кріпосний лад, він неприйнятний для них своєю при­низливістю.)

4.     Порядність, чесність. (Героям властива неабияка порядність, взаємодо­помога, вони надають одне одному підтримку, ладні життя віддати одне за одного.)

5.     Соломія. (Соломія — не пересічна жінка. Вона активна, дієва, не здат­на примиритися з несправедливістю, вона готова діяти, боротися за своє щастя та за свою долю. Соломію можна вважати надзвичайно сильною особистістю, хоча вона й не втрачає жіночності у будь-яких своїх діях. Вона мужня та рішуча, своєю мужністю по-своєму красива.)

 

6.     Остап. (Остап надзвичайно сильна людина, він справжній чоловік, який відчуває відповідальність за себе, за свій спосіб життя та за тих, хто близь­кий йому. Він здатний піти на ризик, аби лише здобути жадану свободу для себе та Соломії. Його не можна зламати, скорити, він прагне здобути свободу будь-якою ціною.)

III.     Значення образів Остапа та Соломії.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 64 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz