Воскресенье, 17 Декабрь 2017, 11:59
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 56
Гостей: 56
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

«ПІСНЯ про Роланда» - французький героїчний епос

I.      «Пісня про Роланда» — відомий французький народний епос. Історична основа епосу. (В основі епосу — розповідь про знамениту битву під Ронсен- валом між франками і маврами. 778 року Карл Великий зі своїм військом пішов на Іспанію, що перебувала під владою мусульман. Кровопролитна ві­йна з «невірними» велася сім років. Особливо відзначився в ній граф Бретані Хроутсанд, відомий в легендах як Роланд. Про відчайдушну хоробрість цього героя і розповідає пісня середньовічного співака Турольда.)

II.     Основні події, зображені в «Пісні про Роланда».

1.     Нарада у Карла Великого. (Після семи років війни Карл Великий дій­шов до Сарагоси. Правитель Сарагоси Марсилій надсилає до Карла по­слів з пропозицією миру. Але Карл не вірить Марсилію і збирає нараду. Роланд, племінник Карла, нагадує про підступність Марсилія і пропонує відправити послом до правителя Сарагоси свого вітчима Ганелона, якого він підозрює у змові з Марсилієм. Ганелон затаїв злість на Роланда.)

2.     Зрадник Ганелон. (Прибувши до Марсилія, Ганелон переконує сараци­нів у тому, що винуватець їхніх нещасть — Роланд, який підбурює Карла продовжувати війну. «Убити його — і припиняться війни», — умовляє він ворогів франків.)

3.     Утілення підступного плану Ганелона. (Ганелон умовив Марсилія пого­дитися на всі умови Карла і вручити йому ключ від Сарагоси. Заспокоє­ний король франків відведе свої війська, залишивши невеликий загін на чолі з Роланд ом. І тоді Марсилій висуне проти нього своє військо. Не відчувши лиха, Карл залишає Сарагосу. В ар’єргарді залишаються лише двадцять тисяч на чолі з Роландом. З ним його вірні друзі — Олів’є і Тур- пен. Проти них з Сарагоси виступає стотисячна рать сарацинів. Роланду важко повірити в те, що зрадив їх його вітчим Ганелон.)

4.     Хоробрість і мужність франків. (Чотири рази відбивали франки натиск маврів, але п’ятий став для них останнім. «Лише шістдесят від смерті вря­тував Господь». Роланд до останньої миті не звертався по допомогу, не сурмив у ріг, закликаючи Карла. Роланд гордий, відважний і самовпевне- ний. Він не хоче виглядати боягузом.)

5.     Трагічний кінець бою. («Бути сміливим мало — бути розумним треба», — дорікав Олів’є Роландові. Коли Роланд, нарешті, просурмив в ріг, було вже пізно. Карл, повернувшись, побачив, що військо розбито, його вірні васали загинули. «Гордість Франції загинула — то бачить Бог».)

6.     Помста Карла за загибель Роланда і доблесних лицарів Франції. (Карл Великий переміг сарацинів і стратив зрадника Ганелона.

«Відплату здійснив король наш славний Ось пісні і кінець»)

III.     «Пісня про Роланда» — гімн мужності і військовому обов’язку.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Май 2017) | Просмотров: 71 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017