ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Історична правда та вимисел у поемі «Пісня про Роланда»

Французьку «Пісню про Роланда» можна порівняти із «Словом о полку Іго­ревім». Подібно до «Слова...», «Пісня про Роланда» є воєнною повістю. Також ця поема близька до героїчного епосу. Але «Слово...» створив сучасник описа­них подій і, можливо, навіть учасник походу князя Ігоря. А між подіями у Рон- сенвальській ущелині і поемою про них пролягли три століття. Тому в «Пісні...» багато історичних недоречностей.

Те, що було насправді, ми знаємо з творів Ейнхарда — історіографа і су­часника Карла Великого. А було ось що. 778 року у Піренеях християни баски вщент розбили ар’єргард армії франкського короля Карла Великого, яка відсту­пала з Іспанії. Ця невдача була прикрою, але не такою вже й значною. Та під час цієї битви загинув командир ар’єргарду граф Роланд.

Найдавніпіа редакція поеми датується 1170 роком. Автор твору дещо змінив історичні події. Битву він переніс до X—XII століть, а християн-басків замінив на маврів. Незначна сутичка перетворилася на грандіозну битву франків із «не­вірними» і мало не вирішила долю всього християнського світу.

У поемі тісно переплелися три ідеї, або ж головні думки. Перша така ідея — захист рідної землі від зазіхань арабських завойовників. У поемі автор прослав­ляє васальну вірність сюзерену, він також передає мрію християн про повну пе­ремогу над іновірцями.

Сюжет «Пісні про Роланда» — це історія загибелі Роланда, небожа короля. Роланда зрадив вітчим Ганелон, а вбили маври. За це Карл Великий жорстоко помстився «невірним» та зраднику.

А події в поемі розгортаються ось як. Після розгрому маврів король Карл ви­рішує, продовжити війну до повного знищення чи запропонувати королю мав­рів Марсилію мир. Умовою миру були залежність маврів від Карла і перехід їх у християнство. Роланд хоче поїхати на переговори, але всім відома його не­стримна вдача. Тоді Роланд висуває кандидатуру вітчима, якого поважає за ро­зум і витримку. Ганелон вбачає у цьому підступ і вирішує віддати пасинка на милість ворогів, бо він знає, що через гордість та нестримність Роланд зазнає поразки. Так і сталося: через ці якості графа з 20 000 французів залишилося лише 60. І тільки тоді Роланд сурмить у свій ріг: загиблих треба поховати у свя­тій землі, «проливши сльози жалощів і туги». Все заздалегідь придумав Ганелон і виявив неабияку відвагу, коли поставив перед Марсилієм принизливо жорсто­кий ультиматум і спрямував гнів мавра на Роланда.

Не відчуває страху Ганелон і перед королівським судом: за ним феодальне «право», і тільки Тьєрі підтримує обвинувачення. Барони ж мають іншу думку:

Бо ж не під силу жодною ціною Роланда воскресити вам свого.

Тільки перемога Тьєрі у жорстокому двобої робить можливим покарання по­двійного злочинця. Адже Ганелон порушив не тільки васальні, а й родові зако­ни.

Зрадника віддано на страшну страту, а душу найхоробрішого з лицарів при­ймає сам архангел Гаври'їл, посередник між людьми і Всевишнім. Недарма ж Господь, почувши молитву Карла, зупиняє сонце. Ніч не повинна вкрити сво­їми крилами убивць королівського і Божого лицаря від помсти розгніваного і приголомшеного втратою короля.

То хто ж краще розповідає про звитягу і загибель графа Роланда — правди­вий історіограф Ейнхард чи невідомий нам автор поеми, який багато що змінив і додав до справжнього перебігу подій?

Дивно, що поет розповів свою версію подій саме тоді, коли народові Франції треба було відстоювати право на своє існування.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 134 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz