ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 8 клас Добавить сочинение

Основні теми рубаї Омара Хайяма

Омар Хайям — видатна особистість середньовічного Сходу, один з най­більших учених свого часу, філософ, математик, астроном, поліглот і поет. Все­світню славу принесли йому невеликі чотиривірші — рубаї. Вони вражають фі­лософською глибиною і лаконічністю форм, сміливістю думок і любов’ю до життя.

Чотиривірші, з’єднані в одну збірку «Рубайят», різноманітні за своєю тема­тикою. Тут є і роздуми про сенс людського життя, про нескінченність пізнання, про справедливість і гідність. Вічні цінності життя, радість і печаль буття роз­криваються в безсмертних віршах Хайяма.

Проникнувши в таємниці філософії, медицини, астрономії, Хайям випере­див свій час у пізнанні різних сторін життя, і проте зізнається в своїх віршах:

Я тільки й знаю, що знання шукаю В найглибші таємниці проникаю.

Я думаю вже сімдесят два роки —

І бачу, що нічого я не знаю.

(Переклав з фарсі Василь Мисик)

Найвищою цінністю в уявленні поета є саме життя, свобода, знання, спілку­вання з мудрецями і природою, з друзями. Оспівуванню любові і простих люд­ських радощів присвячено багато рядків Хайяма:

Боюся, що більше ми не вернемось додому Ні з ким не стрінемось у обширі земному.

Цю мить, що ти прожив, вважай своїм трофеєм!

Бо що нас потім жде, не дано знать нікому.

У коротких і сильних віршах поета звучать сміливі роздуми про несправед­ливий устрій суспільства, мрії про ідеальний світ, заснований на правді і благо­родстві.

Якби творцем я був, я б ці коловоротні Минливі небеса у світові безодні Повернув без жалю й такі створив, щоб завжди Могли сповнятися бажання благородні.

Хайям уміє бачити гіркоту життя, не відмовляючись від її радощів. Він на­сміхається з лицемірів і ханжей, утверджує вільний розвиток духу, відмовляється від поклоніння догмам і авторитетам. Автор рубаї постає у своїх віршах як гу­маніст і правдолюб, життєлюбний скептик і раціоналіст. «Рубайят» — настільна книга на всі часи. Вона утверджує вищі життєві цінності, додає оптимізму, радує своїм досконалим віршем, щедро дарує читачу нестаріючу мудрість Сходу.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 8 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 134 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz