Вторник, 16 Января 2018, 23:20
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 18
Гостей: 18
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Учитель, перед іменем твоїм...»

Учитель! Горде і славне звання. Праця вчителя споріднена з працею хлібороба й будівельника — із зернини добра й справедливості вирощує він душу людини, із цегли знань складає наш розум.

Чого вчили нас учителі? Математики, фізики, географії, біології. Вони розви­вали нашу увагу, пам’ять, уяву. Вони стараються допомогти нам знайти свій шлях у житті. А головне — своїми справами і своїм словом учили найважчої на світі науки — бути людьми.

Є таке слово — подвижник, у ньому сполучаються два дуже важливі поняття: «двигати» і «подвиг». Вони й виражають суть праці вчителя, котрий веде нас крізь роки дитинства, отроцтва, юності, здійснює щоденний, непомітний часом по­двиг — віддає нам свої знання, вкладає в кожного часточку свого серця.

Учитель одним із перших на практиці знайомить дітей з такими поняттями, як обов’язок, необхідність, почуття відповідальності, вміння підпорядковувати осо­бисті інтереси колективним. Учитель є наставником і старшим товаришем учнів, найближчою і найдорожчою людиною після батьків, до нього звертаються вони зі своїми радощами і прикрощами, з конкретними планами і мріями. Образ Учителя залишається в пам’яті на все життя, слова подяки виливаються в пісні та вірші.

Твій добрий зір в моїй уяві лине...

Чи сніг летів, чи квітнув теплий май.

Ти вчив любити подвиги людини, красу труда й безсмертний рідний край.

(В. Сосюра, «Учитель»)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Просмотров: 33 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018