Вторник, 16 Января 2018, 23:18
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 16
Гостей: 16
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Спілкування - це наука чи мистецтво? (твір у публіцистичному стилі мовлення)

Гадаю, що кожен на питання: чи вмію я епілкуватися, — відповість так: «Скі­льки живе людина, етільки вона вчитьея». Знань ніколи не буває багато. А знання мовного етикету характеризують загальний рівень інтелекту й культури особисто- еті. З питань культури епілкування напиеано чимало доеліджень мовознавцями, пеихологами, вченими різних наук. Чому ж цьому питанню надається так багато уваги?

Спілкуватися можна «грамотно» й «безграмотно». Партнерів по спілкуванню можна перетворити на недругів, а можна — у прихильників. Ваша манера спілку­вання — це те, що етоїть між вами й іншою людиною. Іноді це етіна, яка вас розділяє. Якщо ви самі хочете, щоб іенувала ця етіна, — ваше право. А якщо не хочете? Але вона вее-таки виникає? Чи вмієте ви так привітатиея з людиною чи про щось запитати, щоб їй приємно було відповісти вам? Чи здатні ви викликати інтерес і почуття довіри? Якщо з вами грубі — чи знаходите ви відповідну реакцію, крім власної грубості?

У спілкуванні людина насамперед повинна вміти екинути маеку. Адже ми зви­кли соромитиея відкрито виеловлювати евої почуття. У нае є завчені маеки — шаблони зовнішньої поведінки. Вони елугують захиетом від надмірної допитли-

ВОСТ1 й нескромності ІНШИХ, захистом ВІД можливих глузувань, «шпичок» та «уку­сів». Ми всі повинні навчитись відвертості. Це не означає демонструвати інтимні сторони свого життя. Не можна вимагати й від іншого, щоб він постійно «розкри­вався». Все просто: треба активно, виразно виявляти свої почуття. Треба бути без­посереднім і не боятися, що за це покарають.

Хочеться порадити своїм ровесникам намагатися, щоб спілкування для них було приємним і корисним. Як кажуть, треба вміти допомагати людям словом і ділом.

Пам’ятайте, що завжди необхідно бути уважним, ввічливим і доброзичливим при спілкуванні, поважати співрозмовника, уважно його слухати. Відомо, що най­кращий співрозмовник той, хто більше слухає, а менше говорить.

Неввічливо багато говорити про себе, перебивати співрозмовника.

Іноді дратує, коли людина розмовляє без потреби голосно, вживає грубі слова. А як важливо відчувати настрій співрозмовника, його ставлення до ваших слів.

Отже, спілкування — це наука і мистецтво.

Деякі поради майбутньому оратору.

Усім відомо, що ораторів на світі менше, ніж поетів. У чому ж полягає секрет мистецтва красномовства?

Один із відомих ораторів Цицерон відзначав: «Найкращий оратор є той, хто своїм словом і повчає слухачів, і дає насолоду, і справляє на них сильне вражен­ня». Ораторство користується всіма перевагами поезії, а часто й споріднене з нею. Промовець зобов’язаний чітко визначити тему, ідею виступу, підібрати відповідні засоби мовлення. Основна формула ораторства окреслюється так: «про що + що + як + навіщо». Оратор мусить зацікавити слухачів, створивши цілісний психологі­чний портрет аудиторії, тримати її постійно в емоційному напруженні. Адже без людських емоцій не може бути ніякого пошуку істини.

Не менш важливим є вміння працювати з фактами та аргументами, а також активізувати мисленнєву діяльність співрозмовника, тобто створити атмосферу інтелектуальної, емоційної співтворчості. Ф. Ларошфуко повчав: «Справжнє крас­номовство — це вміння сказати все, що треба, і не більше, ніж треба».

Треба прагнути, щоб протягом виступу аудиторія слухала й подумки вела діа­лог. Оратор, виступаючи, повинен поводити себе зі слухачами, як із рівними. Привертає увагу й надає виступу образності, яскравості цитування, бо «дзвінка цитата спокушає нас більше, ніж правдиве мовлення» (Монтень).

Важливою умовою сприйняття оратора є і його мовлення, що передбачає вира­ження думки в дієвій словесній формі. Основні показники правильного мовлен­ня — виразність, точність, стислість, доцільність. Публіка не завжди помічає, що говорять, але тонко підмічає, як говорять. У світовій практиці красномовства мо­жна знайти доречне використання іронії та фразеології, патетично-ідейне напов­нення фрази й обурливо-саркастичне її забарвлення.

Ораторство — це важлива і складна наука, але той, хто опанує її, відчуватиме себе впевненим і щасливим. Тим, хто прагне пізнати всі тонкощі красномовства, хочеться висловити побажання словами нашого великого оратора Феофана Проко- повича: «Молоді оратори! Вступивши до школи красномовства, знайте, що ви прагнете до такої почесної справи, яка сама по собі настільки корисна, що її нале­жить викладати не лише для вашого добра, а й на благо Батьківщини!»

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Просмотров: 40 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018