ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 67
Гостей: 67
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

ЗРАЗКИ ТВОРІВ Образ Руської землі в «Слові»

Із сивої давнини, через століття долітають до нас голоси, у яких звучить палка любов до рідної Руської землі, в геніальному давньому літописі «Слово о полку Ігоревім» Руська земля усвідомлюється як щось єдине, як надбання народу, що йде від одного кореня, незважаючи на чвари та існування різних князівств.

Душа автора «Слова» невіддільна від рідних просторів і туманів південнорусь- ких пагорбів і безмежних степів. Природа живе і дихає в «Слові», заодно виступає з воїнами-русичами, які перегородили «великі поля черленими щитами». Вона радіє разом із ними перемозі, сумує під час поразки. Не перестає дивувати нас земля наша багатьма озерами, ріками та джерелами, високими горами, дібровами, просторими полями, різноманітними звірами та птахами, містами великими, се­лами чудовими.

Образ Руської землі — центральний у «Слові о полку Ігоревім». Героєм «Сло­ва» є не хто-небудь із князів, а руський народ. До Руської землі звернені всі най­кращі почуття автора.

Автор «Слова» змальовує безмежні простори Руської землі, рідного краю, ве­ликого й неосяжного. В дію втягнуті окремі географічні простори: половецькі сте­пи, синє море, Дон, Волга, Дніпро, Дунай, а з міст — Клїв, Полоцьк, Чернігів, Курськ, Переяславль, Бєлгород та багато інших. Уся Руська земля знаходиться в полі зору автора.

Образ Батьківщини з багатьма містами протиставляється образу половецької землі — землі незнаної.

Руська земля для автора «Слова» — це, звичайно, не тільки «земля» у влаеному розумінні елова, не тільки руеька природа, руеькі міета, це в першу чергу народ, що її наееляє. Автор «Слова» малює мирну працю орачів, яку порушують чвари князів; він пам’ятає про дружин руеьких воїнів, що оплакують евоїх чоловіків, загиблих у битві за Київську Русь, він розповідає про горе всього руського народу після поразки Ігоря.

Разом із тим у поняття «батьківщина» автор «Слова» включає також і її історію. Розповідаючи про невдалий похід князя Ігоря на половців, автор охоплює події життя на території Київської Русі за півтора століття, співставляючи минуле з те­перішнім.

Для автора «Слова» образ землі ніби живий. Створюючи найвидатнішу пам’я­тку культури Київської Русі, він зумів охопити всю Русь, об’єднавши в своєму описі і природу, і людей, і історію. Образ батьківщини-страдниці важливий як у художньому, так і в ідейному задумі «Слова»: він викликає співчуття до неї у читача, пробуджує ненависть до її ворогів, закликає руський народ на її захист.

Любов до батьківщини водила пером автора цього безсмертного твору. «Слово о полку Ігоревім» у наш час, час соціальних і національних конфліктів, звучить як духовний заповіт наших давніх пращурів. Це «золоте слово» вчить нас любити свою Батьківщину і зберігати її єдність.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Обновлено | Просмотров: 71 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz