Вторник, 16 Января 2018, 22:56
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 21
Гостей: 21
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Іван Вишенський, його час і культурна та громадська діяльність

I.      І. Вишенський — видатний представник полемічної літератури. (І. Вишен­ський — найвидатніший письменник-полеміст XVI—XVII століття, суворий ви­кривач соціальної несправедливості.)

II.     Характеристика епохи часів Івана Вишенського.

1.     Життя українського народу під гнітом литовських і польських феодалів. (По­стійна боротьба трудящого люду за свою незалежність із татаро-турецькими загарбниками, із литовськими й польськими поневолювачами. Посилення феодального національно-релігійного гніту в другій половині ХЛЛ століття.)

2.     Люблінська (1569 р.) та Брестська (1596 р.) унії — духовне поневолення наших предків. (Боротьба проти католицизму спонукала до єдності Росії, України, Білорусії. Виникнення братств — громадських організацій, які об’єднували православних міщан, що чинили опір католицизму.)

3.     Громадсько-політичне й національно-культурне значення діяльності братств в Україні. (Організація друкарень, шкіл, створювання бібліотек, боротьба проти церковної унії. Діяльність І. Федорова на ниві книгодрукування. Ді­яльність Києво-Могилянської колегії на ниві освіти.)

4.     Біографічні відомості про І. Вишенського. (Біографічних відомостей майже не збереглося. Народився близько 1550 року в містечку Судова Вишня, що на Львівщині. У молоді роки жив у Луцьку. У 30—35 років постригся в ченці й оселився на Афоні в Греції, де пробув більше сорока років у різних монастирях. Його послання в Україну — зразок полемічних творів.)

5.     Боротьба І. Вишенського проти політики уніатів. (І. Вишенський — сильна особистість, освічена людина свого часу, гуманіст і демократ, який прагнув до духовної і соціальної свободи народу.)

Відомо 16 творів письменника-полеміста, в яких він захищає права при­гнобленого народу, викриває в морально-етичному плані католицьке духо­венство, папу римського.

Значення полемічних творів І. Вишенського. (Полемічна література — це релі­гійно-політичні трактати про викриття насильницької влади католицизму

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Просмотров: 30 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018