Вторник, 16 Января 2018, 22:54
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 17
Гостей: 17
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Кого і за що засуджує Г. Сковорода у своїх байках

Видатний поет-мислитель Г. С. Сковорода був і зачинателем української літе­ратурної байки. У 1774 році він склав збірку «Басні Харьковскія», до якої увійшли тридцять байок. У них він висміював гонитву козацької старшини за дворянськи­ми титулами, викривав поміщиків-паразитів, що живуть за рахунок народу, ствер­джував повагу до трудящого люду.

Кілька байок Г. Сковорода присвятив злободенній темі про справжню цінність людини. Такою є байка «Ворона і Чиж». Автор показав короткозорість і егоїзм Ворони, яка назвала Чижа жабою за те, що він зеленого кольору. Хоча Ворона своїм співом більше нагадує квакання жаби. У кінцевому афоризмі — мораль бай­ки: про людину слід судити не за зовнішніми якостями, а «Сердце и нравьі че- ловеческие, кто онтаков, свидетельствовать должньї...»

У своїх байках Г. Сковорода доводив, що гідність людини визначають не титу­ли й багатство, а її праця й чесність. У байці «Голова і Тулуб» автор засудив пара­зитизм і чванливість панів. Провідною темою більшості творів Г. Сковороди є тема «сродної праці», бо він вважав, що єдиним джерелом людського щастя є вільна праця за покликанням. Найповніше розкриває віру автора у величезне зна­чення праці байка «Пчела і Шершень». Вона виражає погляди Сковороди на жит­тєву необхідність трудитися, прославляє працю на благо суспільства й засуджує паразитичне існування ледарів та нероб. Шершень насміхається з Бджоли, що вона працює на інших, а Бджола-трудівниця засуджує тих, хто живе за рахунок інших, хто від народження лише п’є та їсть. Г. Сковорода різко засуджував дармо­їдство поміщиків, називав їх шершнями або трутнями суспільства.

У своїх байках Г. Сковорода описав мисливську собаку, найвеселішу тоді, коли полює зайця; змалював нудьгу бджоли, яка вмирає, хоча й замкнена була в доста­тку, бо не може літати, збираючи мед із запашних квітів.

Отже, у своїх байках Сковорода утверджував високоетичні істини, осуджував негативні явища у суспільному житті, висміював недоліки й людські вади. А ще байкар закликав до чесності й справедливості, розсудливості й працелюбності.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Просмотров: 27 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018