Вторник, 16 Января 2018, 23:11
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Тема минулого України в творчості М. Шашкевича

М. Шашкевич — активний борець за становлення нової літератури і Наддніст­рянщини — краю, України, що був загарбаний австрійцями. Навчаючись у Львів­ській духовній семінарії, М. Шашкевич разом із друзями організував літературний гурток «Руська трійця». Молоді ентузіасти взялися примножувати й поширювати твори рідної мови, вивчати історію України, збирати фольклор — такою була про­грама студентів-патріотів. М. Шашкевич непохитно вірив, що прийде час, коли галичани возз’єднаються зі своїми братами з України.

Серед тем, які порушував М. Шашкевич у своїх поетичних творах, тема мину­лого України порушується в поезіях «О Наливайку», «Хмельницького обступлен- ня Львова» .

У вірші «О Наливайку» М. Шашкевич оспівує легендарного керівника козаць­ко-селянського повстання 1594—1596 років проти польської шляхти. Вірш близь­кий до історичних пісень та дум, сповнений романтикою козацької звитяги:

Тоді постиг Наливайко, під ним кінь іграє.

«Гей, молодці, за свободу!» — до них промовляє.

Вздовж списами городили зелені байраки —

Уславляються по стені молодці-козаки.

Із закликом «Гей, молодці, за свободу!» Наливайко повів у бій козаків. Коза­цький полк перемагає сорокатисячну польську армію, бо козаки відважно й муж­ньо б’ються за свободу свого народу. М. Шашкевич співає славу і хвалу тим, хто йде в бій за Україну.

У стилі українських історичних пісень написано й поезію «Хмельницького об- ступлення Львова», в якій М. Шашкевич гіперболізує мужність і силу гетьмана, щоб показати, що є в Україні сила, здатна організовувати боротьбу за свій народ, за Україну, звільнити її від поневолення:

Як гетьман Хмельницький шаблею звив.

То й Львів ся поклонив.

Порівнюючи минуле волелюбне життя народу на об’єднаних українських зем­лях із тим, «як сумно нині в нас», М. Шашкевич писав у поезії «Згадка»:

Заспіваю, що минуло Передвіцький згану час.

Як весело колись було,

А як сумно нині в нас!

Отже, М. Шашкевич був першим письменником у Галичині, що писав україн­ською; першим священиком Галичини, який читав проповіді у церкві українською мовою.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (08 Ноября 2017) | Просмотров: 131 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018