Понедельник, 22 Января 2018, 04:05
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 13
Гостей: 13
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Казковість гоголівського циклу «Вечори на хуторі біля Диканьки»

І.    Реальність і казка у «Вечорах на хуторі біля Диканьки».

1.     Ліричний образ України — реальність. (У «Вечорах» М.Гоголь правдиво створив ліричний образ України, описавши деталі побуту і звичаї україн­ців, змалювавши пейзажі української землі. У «Вечорах» зображено україн­ський народ через образи конкретних героїв, наділених найкращими якос­тями — любов’ю до рідного краю, почуттям гідності, живим розумом, людяністю, шляхетністю. Гоголівські герої легко впізнаються, вони типові для свого часу й обставин, а значить, реалістичні.)

2.     Казковість — форма подачі матеріалу. (Казкова форма давала письменнику певну свободу, і цим викликане її використання в першу чергу. Крім того, елементи казки, демонології завжди дуже точно відображають ментальність народу. Саме тому М. Гоголь вводить до своїх повістей чортів, відьом, русалок. Але й ці казкові герої представлені своєю побутовою, часом сміш­ною стороною. Та й поводяться фантастичні герої, як люди: відьми в пеклі, куди потрапляє запорожець у «Зниклій грамоті», грають у карти, ще й обдурюють одна одну; чорт з «Вечора перед Різдвом» — боягуз, здатний лише на дрібні капості тощо.)

II.     Смисл «Вечорів на хуторі біля Диканьки». (У кожній казці завжди велика частка правди. Власне, заради правди, заради моралі вона й створюється. Змальовуючи життя і побут, звичаї й казки рідного краю. Гоголь знайомить світ з українським народом як частиною людства. Письменник створив об­раз життєрадісного волелюбного народу, який не боїться посміятися з себе, який живе у злагоді з природою, наповнивши її фантастичними, казковими істотами, бо так відчувають спорідненість із природою. Так казковість фор­ми «Вечорів на хуторі біля Диканьки» не заважає зрозуміти суть повістей Гоголя, а допомагає побачити набагато більше через емоційне сприйняття казки.)

III.     Мова «Вечорів на хуторі біля Диканьки». Казка і реальність. (Цикл «Вечори...» написано російською мовою, але читач, знайомий з українською, не може по­збутися ілюзії, що мова тут саме українська. Цей ефект виникає завдяки широ­кому використанню Гоголем живої розмовної мови свого краю. Та й оповіда­чем він обрав пасічника Рудого Панька, людину звичайну, селянина, наділеного лукавством, гумором, доброго оповідача й співбесідника. Багато в чому саме образ Рудого Панька диктує стиль мовлення. І в його устах казковість сюжетів виглядає природно. Він зі своїм живим мовленням і казкар, що вміє зацікави­ти, і просто мудра людина, якій є що сказати світові.)

IV.     Фантастичність — спосіб оцінки життєвих явищ. (Казковість сюжетів відіграє роль і в сприйнятті образів, і в оцінці життєвих явищ. Зображуючи казкових персонажів у знижено-побутовому вигляді. Гоголь сміється із забобонів, за­кликає ставитися до життєвих явищ із гумором і добротою.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Просмотров: 30 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018