Понедельник, 22 Января 2018, 04:13
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Образ Пузиря в комедії І. Карпенка-Карого «Хазяїн»

I.      «Хазяїн» І. Карпенка-Карого — видатне досягнення української драматургії XIX століття. (Драматичні твори І. Карпенка-Карого — це видатне досягнення й ціла епоха в українській драматургії. Глибина, з якою драматург розкриває характери та вчинки дійових осіб, правдивість і переконливість зображуваних подій зробили спадщину митця безсмертною. П’єса «Хазяїн» — одна з найдо- вершеніших п’єс автора.)

II.     Терентій Пузир — центральна постать комедії «Хазяїн». (Драматична дія реалі­стичної сатиричної комедії зосереджена на центральній постаті твору — Терен- тієві Пузирі — великому капіталістові-землевласнику, що жив у кінці 90-х років XIX століття.)

1.     Соціальне й економічне становище Пузиря. (Головний герой комедії «Ха­зяїн» — Терентій Гаврилович Пузир, крупний капіталіст-землевласник, який виріс із звичайного сільського глитая, людина неосвічена, неінтелігентна.)

2.     Основні риси характеру Пузиря. (До основних рис характеру цього персо­нажа належать: ненаситна жадоба до збагачення, безчесність, жорстокість, бездушність, деспотичність, некультурність, честолюбність, скупість та жа­дібність.)

3.     Типовість образу Пузиря. (У спогадах про І. Карпенка-Карого є свідчення про те, що письменник-драматург збирав факти з життя «мужика»-мільйо- нера, з його повсякденного побуту з його шахрайськими діями. Саме так в кінці XIX століття багатіли українські капіталісти-аграрії Терещенки, Хари- тоненки, Шев’якови, наживаючись на соціальному лихові народу. А це свідчення типовості образу Пузиря.)

Спорідненість образу Пузиря з сатиричними образами експлуататорів у сві­товій літературі. (Створюючи образ Пузиря, І. Карпенко-Карий мав на меті створити український варіант антигероя, відомого у світовій літературі пе­редусім завдяки комедії Мольєра «Міщанин-шляхтич», О. Островського «Гроза» та героям сатиричних творів М. Салтикова-Щедріна. В образі Пузиря драматург відтворив тип капіталіста-землевласника, ненаситний потяг яко­го до наживи стає самоціллю, перетворюючи його на моральну потвору.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (28 Ноября 2017) | Просмотров: 28 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018