Пятница, 19 Января 2018, 21:46
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять (твір-роздум у публіцистичному стилі)

Люди, яким пощастило подорожувати іншими країнами, особливо Європою, повертаючись додому, часто підкреслюють одне з найсильніших вражень: «Там дуже чисто!» Навіть не виїжджаючи за кордон, наші співвітчизники помічають, що на вулицях великих міст дуже багато сміття, у передмісті велике скупчення відходів, зрештою, проблема чистоти вулиць є дуже актуальною.

У всесвітній мережі є інформація про цікаву соціальну рекламу, зроблену во­лонтерами: на електричних стовпах, на дошках оголошень у парках чи деінде були наклеєні з великим смаком зроблені наліпкн зі словами: «Кидай сміття просто тут. Усім однаково, правда ж?» Такий хід від супротивного насправді «чіпляв» лю­дей, які бачили ці наліпки. І виявлявся досить ефективним. Принаймні поблизу цих оголошень, а їх розвішували там, де зазвичай скупчується сміття, папірців і пляшок поза урнами значно поменшало! На жаль, в Україні гідної соціальної рек­лами щодо чистоти вулиць і культурної поведінки дуже мало. Утім, сподіватиме­мось, що все попереду.

Багатьом людям не байдуже, як виглядає їхнє помешкання. Усі намагаються зро­бити його затишнішим та чистішим, але чомусь ці намагання поширюються тіль­ки на квартиру. Під’їзди, вулиці, парки часто залишаються поза увагою людей. Але місто — такий самий дім, як і власна кімната. Чому ж не зробити його чистішим?

Іноді доводиться бачити насправді шокуючі приклади недбальства. Попри всі стереотипи щодо того, які люди є неохайними та некультурними, джерелом сміт­тя на вулиці часто стають найнеочікуваніші верстви населення. Так, мама, гуля­ючи з малечею, може запросто викинути серветку на асфальт, солідний чоловік, отримавши рекламку і прочитавши її, кидає папірець собі просто під ноги. Такі випадки не виняток, а результат спостережнь багатьох людей, не байдужих до об­личчя рідного міста.

Пам’ятаймо чудове правило: чисто не там, де прибирають, а там, де не смі­тять! Хоч якою буде робота комунальних служб, із тотальним недбальством і безкультур’ям їм не впоратись. Тому чистота міста залежить від кожного з нас.

Протягом останніх років у місті стали проводити акції з прибирання парків, до яких може залучитися кожен бажаючий. Інформація про такі заходи розповсю­джується зокрема за допомогою телебачення та інтернету, тому кількість учасни­ків зростає.

Власне, основними шляхами до вирішення проблеми чистих вулиць є вста­новлення смітників, рівень взаємної ввічливості, який має виховуватись ще з ди­тинства, і привернення загальної уваги до цієї проблеми. Мабуть, за рахунок цих трьох аспектів проблему можна було б вирішити майже повністю. Зрештою, тут не треба чекати, доки міські служби візьмуться до справи — кожен може не смі­тити, долучитися до прибирання й вплинути на виховання дітей. Ця справа, що є по-справжньому важливою, переважно зосереджена в руках самих мешканців міс­та. І нехай чистота рідного міста стане найкращою нагородою усім небайдужим.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Просмотров: 375 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018