Суббота, 16 Декабрь 2017, 09:09
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 13
Гостей: 13
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Ізборник Святослава» - оригінальний твір давньоруського письменника XI століпя

Київська Русь була однією з наймогутніших держав Європи IX—XI століть, центром християнської віри і освіти східних слов’ян, при монастирях відкрива­лися школи «ученія книжного» для різних верств населення, князі збирали з усієї Європи книги, які потім перекладали церковнослов’янською мовою, переписува­ли від руки на пергаменті, мали коштовне оздоблення і вважалися найдорожчим скарбом країни. У XI столітті з’явилися оригінальні твори — літописні зведення.

Знайомлячись із цими творами, легко переконатися, що проблеми, які стояли перед суспільством у ті далекі часи, не втратили актуальності й дотепер. За всіх часів люди роздумують про любов до рідної землі, до батьків. Як і колись, так і сьогодні актуальними є проблеми віри, честі, совісті, високо цінуються вірність, звитяга, працелюбність. У давній українській літературі легко знайти приклади, гідні наслідування, поради, над якими слід замислитися.

«Ізборник» князя Євятослава Ярославовича був складений 1076 року. Написав його Іоанн, який мав можливість користуватися великою бібліотекою Ярослава Мудрого. В основу «Ізборника» Іоанн поклав відомі йому книги житейської муд­рості, об’єднавши їх однією загальною ідеєю. Однак із цих книг автор узяв не так

уже й багато: невеликі уривки, окремі вислови. У цілому «Ізборник» можна назва­ти оригінальним твором давньоруського письменства XI століття.

«Ізборник» складається із 48 окремих статей. У першій статті говориться про значення книг: читання книжок — це добро, яке потрібне людям, як воїну гарна зброя, а кораблю — вітрила. У наступних статтях йдеться про правила поведінки людей у різних життєвих ситуаціях. Автор говорить, що треба поважати батьків, розповідає, як ставитися до дружини, як виховувати дітей, рекомендує зберігати таємниці, приховувати свої думки, не сміятися по-дурному, їсти й пити за столом без розмов. Але основна складова «Ізборника» — це заклик до багатих і родови­тих: замислитися над тим, що більша частина світу цього живе у злиднях. Нама­гаючись пом’якшити гостроту суперечностей у суспільстві, автор розповідає про егоїзм багатих, закликає їх роздавати милостиню бідним, не злостити «менших», не доводити їх до гніву, а бідним радить терпіти і знаходити позитивне в «скорбі», не вести крамольних розмов, слухати тих, хто душу налаштовує на добро. Автор «Ізборника» вважає, що панацеєю від будь-якого лиха мають стати праця і слух­няність, а бунтівникам погрожує карою від князя, який є божим слугою.

Основний зміст «Ізборника» свідчить про те, що в другій половині XI століття суспільство намагалося виробити основні правила примирення між різними вер­ствами населення. Таким чином, історична дійсність впливала на розвиток дав­ньоруської літератури, а «Ізборник» був таким твором, у якому давалися основні настанови і багатим, і бідним.

У книгах — світло мудрості, бездонна глибина. Книга втішить у печалі і стане уздою для тіла і душі. Той, хто багато читає, веде бесіду з Богом — ось основний мотив оригінальних творів часів Київської Русі.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Май 2016) | Просмотров: 107 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017