Суббота, 16 Декабрь 2017, 09:22
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 15
Гостей: 15
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Творча спадщина Маркіяна Шашкевича - керманича «Руської трійці»

I.      Діяльність «Руської трійці». (На початку XIX століття у Львівській духовній семінарії було створено гурток передової молоді, який називався «Руська трій­ця». Зачинателями гуртка були М. Шашкевич, І. Вагилевич, Я. Головацький, яких об’єднувала висока ідея служіння розвиткові національної культури. Гуртківці вивчали фольклор, видавали збірки народної поезії, видали альма­нах «Русалка Дністровая».)

II.     Художній світ творів Маркіяна Шашкевича.

1.     Громадянська лірика М. Шашкевича. (Громадянська лірика М. Шашкеви­ча органічно поєднана з діяльністю гуртка «Руська трійця» щодо розвитку рідної мови й літератури. У вірші «Слово до чтителей руського язика» зву­чить пристрасний заклик до однодумців:

Разом, разом, хто сили має.

Гоніть з Русі мраки тьмаві,

Зависть най нас не спиняє.

Разом к світу, други жваві!)

2.     Гема історичного минулого народу в ліриці М. Шашкевича. (Вірш «Згадка» був надрукований у альманасі «Русалка Дністровая». У цьому поетично­му творі Маркіян Шашкевич розкрив образ передової людини свого часу, яка глибоко переживає безправність рідного народу. Поет протиставляє героїчне минуле сірій буденності сучасності, мріє про духовне об’єднання слов’янських народів. Його думки «в побратимий летять край, побратимі де суть люди, — поза Волгу, за Дунай».)

3.     Інтимна лірика М. Шашкевича. (М. Шашкевич був першим західноукра­їнським поетом, який писав інтимно-особистісну лірику з виразними ме­дитативними штонаціями; започаткував оригінальний український сонет. Ціла низка ліричних віршів нагадують народні пісні.)

III.     Місце Шашкевича в українському громадському і культурному жит­ті. (І. Я. Франко високо оцінив діяльність М. Шашкевича, назвав його «революціонером-поступовцем» за те, що він мріяв про перетворення суспіль­ства шляхом розвитку мови та культури і на перший план висунув життя і про­блеми простих людей, їхню мову і пісню. Він пробудив рідне слово і кинув те слово в народ:

І вже не згине слово те.

Повік буде дзвеніти,

Й пророка пам’ять збережуть Вкраїни вірні діти!

(Константина Малицька).)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Май 2016) | Просмотров: 145 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017