Пятница, 19 Января 2018, 00:01
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Творча індивідуальність Мольера

Класицизм, який розвинувся в літературі Франції у XVII столітті, вимагав від авторів виконання чітко визначених канонів, що не сприяло вільній творчості митців слова. Герої їхніх творів були схожі на манекенів без пристрастей і поділя­лися на позитивних і негативних. У таких творах зло мало бути покараним, а доб­ро — винагородженим. Трагедії, епос називалися «високими» жанрами і вимагали піднесеної, барвистої мови; комедії, фарс — це був «низький» жанр, і писалися вони спрощеною мовою.

Лише небагатьом представникам класицизму пощастило зберегти свою творчу індивідуальність. І найталановитішим серед них був Мольєр.

Син купця і ремісника Жана Поклена Жан-Батист відмовився від кар’єри адвоката, як того хотів батько, а натомість став членом акторської творчої тру­пи, багато мандрував. Відчувши нестачу нових п’єс, він почав писати одноактні п’єси-фарси і несподівано відкрив у собі талант драматурга. Багаторічні мандри не були марними: Мольєр занотовував усе, що бачив цікавого. Тому образи його творів були списані з людей, з якими він зустрічався. У його комедіях діяли хитрі, життєрадісні слуги, зарозумілі, бундючні буржуа, нахабні, брехливі аристократи, провінційні, недалекі дамочки. З надзвичайною сміливістю Мольєр висміював вади тодішнього суспільства, різко критикував аристократію, дріб’язковість бур­жуа, розбещеність і лицемірство ченців-святенників, підносив образи високомо­ральних, чесних і благородних людей.

Часто саме життя давало драматургові сюжети його п’єс. Якось у Тулон при­було турецьке посольство на чолі із садівником султанського сераля Сулейманом- Агою, щоб заручитися підтримкою французького короля. Дізнавшись про низь­кий чин посла і дивуючись з його пихатості, придворні короля вирішили зустріти Сулеймана маскарадом, у якому висміювався той етикет, який був установлений у Турції для прийому іноземних послів.

протягом восьми годин Сулеймана протримали в приймальні, а потім допус­тили до «французького великого візиря», який вів прийом, лежачи на софі. Роз­лючений турецький посол став вимагати аудієнції у короля. Людовик XIV, бажа­ючи підтримати розіграш своїх підданих, прийняв посла з нечуваною пишністю і відмовився стоячи прийняти грамоту султана. Розлючений посол покинув залу, а коли придворний звернув його увагу на те, сісількн дорогоцінних каменів сяяло на одязі короля, відповів, що «кінь його повелителя у святкові дні прикрашений більшою кількістю коштовностей». За ці слова посла видворили із Франції і ско­ро забули б про цей трагікомічний епізод, якби Мольєр не увів його до своєї ко­медії «Міщанин-шляхтич».

Неодноразово творчість Мольєра піддавалася нищівній критиці, його комедії забороняли, виводили з репертуарів театрів. Особливо суворо критикувало Мо­льєра духовенство, адже драматург раз у раз висміював реакційність церковни­ків. Після постановки п’єси «Принцеса Елідська» духовенство видало брошуру, спрямовану проти автора. У ній говорилося, що Мольєра треба спалити за його безбожну комедію. Але драматург не зрікся своїх переконань. Він, не відкидаючи творчої спадщини письменників попередніх епох, виробив власні художні прин­ципи, вніс у театральне мистецтво властиві йому своєрідність і неповторність.

Китайський філософ Конфуцій сказав: «Скаржитися на неприємну річ — це подвоювати зло, сміятися з неї — це нищити його». Понад 300 років п’єси Мо­льєра не сходять зі сцен країн усього світу. Людство сміється з персонажів, розви­тку подій, глузує із дурості героїв і, сміючись, позбавляється вад чи хоча б тріш­ки робиться кращим.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Просмотров: 110 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018