Понедельник, 22 Января 2018, 00:38
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Вольтер - володар прогресивних дум Европи

XVIII століття в історії європейських літератур ознаменовано видатними ху­дожніми відкриттями.

Майже в усіх країнах Європи в літературу вливається покоління письменни­ків, які приносять не лише новий зміст і нові форми, а й новий погляд на роль літератури. Єеред них був і Вольтер — повний володар душ усієї прогресивної Єв­ропи.

Франсуа-Марі Аруе, який прославився під псевдонімом Вольтер, став уособ­ленням передової філософської думки і літератури свого часу тому, що все його життя, система поглядів, талант зробили його ім’я символом цілого покоління. Протягом усього свого довгого бурхливого життя письменник не залишив поза увагою жодного питання, яке на той час хвилювало суспільні кола. Філософ, уче­ний, політик, історик, він був насамперед письменником.

Вольтер вступив у літературу в буремні роки після смерті короля Людові- ка XIV, коли незадоволення народу, яке довго таїлося, вихлюпнулося назовні,
коли смілива, пустотлива поезія вийшла із підпілля. Вольтер починав саме з та­кого «легкого віршописання», із сатиричних віршиків і салонних епіграм. У кож­ному його творі немає жодного рядочка, який не був би наповнений ясністю, ве­селістю, дотепністю.

Саме тоді Вольтер заявляє про себе і як філософ. Видатні твори «Філософські листи» і «Основи філософії Ньютона» дали Вольтеру найкращих друзів і непри­миримих ворогів. У цих книгах філософ пропагує зародження у Франції нової со­ціальної системи, яка була орієнтована на більшу свободу громадян.

Передовими на той час були й ранні історичні роботи Вольтера, у яких письменник доводив, що не провидіння керує історією, її роблять самі люди. Вольтер був упевнений, що «коли маєш справу з історією, то нічим не можна не­хтувати, а треба радитися, якщо це можливо, і з королями, і з лакеями». Працю­ючи над книгами, Вольтер уважно вивчав усю доступну і наукову, і мемуарну лі­тературу.

Від філософських роздумів про життя, про закономірності і випадковості в розвитку історії Вольтер переходить до історичної поеми «Генріада», тема й ідея якої перегукується з історичними трактатами. У поемі Вольтер показує Генріха IV ідеальним монархом. Він активний, діяльний, покровитель освіти. Такий погляд на роль царів, королів у суспільстві Вольтер зберіг надовго.

Найбільш значущим явищем у творчості Вольтера були повісті, оповіда­ння, казки-притчі. У прозі письменника ми бачимо образ інтелектуала, героя- мислителя, образ мудреця, який намагається не лише зрозуміти дійсність, а й впливати на неї хоча б тим, що передає свої знання іншим. Герой Вольтера пізнає життя, страждає, але внутрішньо не змінюється.

Вольтер залишається філософом і в прозі. У центр художнього твору він ста­вить філософську доктрину, те чи інше питання людського буття, а потім уже ге­роїв твору розміщує навколо цього центру, змушуючи їх говорити і діяти залежно від ідейної концепції. Зовсім не випадково у повістях Вольтера мало описів побуту героїв, пейзажних замальовок.

Проза Вольтера мала величезний вплив на суспільство. Письменник творчістю пропагував свої філософські ідеї.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (16 Мая 2016) | Просмотров: 116 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018