Понедельник, 22 Января 2018, 00:36
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 5
Гостей: 5
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Біблійні сюжети й мотиви в українській та світовій літературі

Світовому красному письменству в цілому, а також кожній національній лі­тературі зокрема передує Біблія. Це найдавніша книга світу, написання якої три­вало від XII століття до нашої ери до II століття нашої ери. В ній зібрані мудрі проповіді-повчання, геніальні пророцтва, міфи, історичні хроніки, ритуальні мо­литви, народні пісні й пісні-псалми, притчі, фрагменти героїчного епосу різних народів та різних епох, легенд та переказів. Твори, що складають Біблію, кано­нізовані Церквою, визнані богонатхненними, автентичними — справжніми, не- сфальсифікованими.

Біблійні сюжети та образи використовуються багатьма митцями — скульпто­рами, графіками, малярами, композиторами, режисерами театру і кіно, письмен­никами.

Воістину немає жодного великого письменника, який би хоч раз не звернувся до змісту Біблії. Образи Книги книг надихали Шевченка і Байрона, Лесю Україн­ку і Дайте, Франка і Шекспіра, П. Куліша і Пушкіна, багатьох інших митців.

Філософ і просвітитель Григорій Сковорода називав Біблію своєю «возлюбле- ною невістою». Саме читання Біблії надихало його до написання найзначніших його творів.

Читайте «Молитви», «Осії. Глава XIV», «Ісаія. Глава 35», «Подражаніє Ієзекії- лю. Глава 19», уривок «Настане суд...» з послання «І мертвим, і живим...» Тараса Шевченка, «Мойсея» Івана Франка, «Одержиму» Лесі Українки — і ви перекона­єтеся, який колосальний вплив мало Святе Письмо на розвиток мистецтва, всього духовного життя українського народу.

За переспіви біблійних псалмів бралися і такі видатні митці як П. Гулак-Арте- мовський, Ліна Костенко, Дмитро Павличко.

До невичерпного джерела Біблії, до її вічних тем і образів зверталися Б. Пас­тернак у романі «Доктор Живаго» і Бальзак у творі «Ісус Христос у Фландрії»; за­чаровує нас яскравими картинами втілення вічного сюжету в «Майстрі і Маргари- ті» М. Булгакова. Майже сорок років працював польський письменник Г. Панас над романом «Євангеліє від Іуди», у якому Христос змальований людиною, але найвищої породи і природи, носієм особливих здібностей.

Отже, сюжети й образи Біблії мають символічне значення. І скількн б не ми­нуло часу, свого значення вони не втратять і до них звертатимуться ще довго мит­ці різних країн, люди різних національностей, відшукуючи відповіді на вічні пи­тання: що є добро і зло, смерть і безсмертя, любов і ненависть?

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (18 Октября 2016) | Просмотров: 410 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018