Понедельник, 11 Декабрь 2017, 22:57
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 50
Гостей: 50
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Простак» Вольтера як дзеркало жипя епохи Просвітництва

I.      Творча спадщина Вольтера у контексті художнього розвитку епохи просвітни­цтва. (Вольтер — великий французький письменник і вчений-енциклопедист. Автор філософських повістей, драматургії, казок. Особливості творів Вольте­ра — проста, доступна мова, афористичність, гостра сатира та ін.)

II.     Художні особливості повісті Вольтера «Простак».

1.     Жанр твору: філософська повість. (Філософські повісті — найбільш знач­ні твори Вольтера. Вони мають публіцистичний характер, де усе діє згідно із філософською тезою. Вольтер використовував пригодницько-авантюрні сюжети, східну екзотику, фантастику для змалювання дійсності. Іронія і сарказм властиві його творам і слугували меті сатиричного зображення фе­одальної Європи.)

2.     Теми, використані у повісті. (Вольтер зіштовхує руссоїстську природну лю­дину, далеку від порядків і умовностей, із так званим «цивілізованим сві­том». Письменник порушує теми, які він вважає світовим злом: антимо­нархічну, антирелігійну та ін. Вольтер вважає монархію соціальним злом, висвітлює 11 деспотизм та беззаконня, а також сатирично змальовує святе письмо і представників релігії.)

3.     Сюжет твору. (Індіанець Гурон, «природна людина», описана Ж.-Ж. Рус- со, опиняється у Франції, де стикається із цивілізованим світом. Гурон має пройти всі стадії перетворення на «цивілізовану» людину: його хрестять, він перебуває на військовій службі, опиняється у Бастилії, звідки його ря­тує наречена, м-ль де Сент-Ів.)

III.     Морально-філософське значення повісті Вольтера «Простак». (Полемізуючи із Ж.-Ж. Руссо, який вважав «природну людину» шляхом до світлого майбут­нього людства, Вольтер зіштовхує свого героя Гурона із цивілізованим світом, висвітлює усі вади і цивілізації, і «природної людини». Водночас Вольтер по­казує складний шлях людини до тієї миті, коли вона може насправді вважати себе людиною. Вольтер указує людству цей шлях — це культура. Читач повісті має дійти висновку про те, що і влада, і освіта, і культура у майбутньому ма­ють бути спрямовані на виховання ідеальної людини.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октябрь 2016) | Просмотров: 120 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017