Понедельник, 11 Декабрь 2017, 22:43
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 56
Гостей: 56
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

«Коли б вогонь пісень я перелити вмів у груди слухачів...» Романтичні балади А. Міцкевича

... Коли б вогонь пісень я перелити вмів У груди слухачів, і воскресити, брате. Минувшину святу, коли б умів стріляти Словами дужими в серця моїх братів...

А. Міцкевич

І.    Балада як поетичний жанр. (Жанр балади дійшов до нас із часів середньо­віччя, коли історії про кохання, смерть і боротьбу передавалися у бездоган­ній віршованій формі пісні-оповідання. Один із найвидатніших польських по­етів-романтиків, Адам Міцкевич, створив цілу низку поетичних балад, у яких відтворив історію свого народу.)

II.     Адам Міцкевич — натхненний співець польської минувшини. (Завдання тво­рів Міцкевича — відродити любов до історії свого народу, виховати патріотизм у молодому поколінні польських читачів, створити героїчні образи, які були б прикладом для наслідування.)

1.     Ранні балади А. Міцкевича — романтичні перекази стародавніх польських легенд. («Світезянка» — поема про кохання дівчини й легіня та їх загибель через зраду; поема «Пані Твардовська» розповідає про угоду пана Твар- довського із чортом; «Три Будриси» — про батька та його синів-литвинів, яким було наказано привезти багатства з походів, а вони обрали за най­більше багатство панянок.)

2.     Поеми А. Міцкевича — віршовані перекази балад. (Повість «Гражина» — про хоробру литвинку Гражину, яка повела у бій вояків, вдягнувши обла- дунки свого чоловіка, князя Літавора; балада «Альпухара» — про подвиг мусульманського короля Альманзора, який хоробро бився з іспанцями у Гренаді, а насамкінець через поцілунок передав ворогам смертельну хво­робу — чуму.)

III.     А. Міцкевич — співець польської незалежності. («О мати Польщо! Ти лежиш ще тепла в гробі. А ми... німіємо у тузі та жалобі...» — написав А. Міцкевич у поемі «Пан Тадеуш». Усі балади Міцкевича, навіть на екзотичні сюжети, на­писані заради виховання патріотичного почуття до рідної Польщі.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (19 Октябрь 2016) | Просмотров: 73 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017