ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 49
Гостей: 49
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Образ України у творчості Т. Шевченка

Тарас Шевченко — найвидатніша постать усієї української літератури. Тема­тика творів поета різноманітна, але є в ній мотив, якій проходить крізь усі його твори. Це любов до рідної землі, до України.

Сучасних читачів і зараз вражає патріотизм письменника. Але це не про­сто патріотизм: це набагато глибше та серйозніше почуття. Майже в усіх тво­рах Шевченка ми простежуємо це глибоке відчуття духовного зв’язку зі своєю Батьківщиною.

Образ України знаходить своє відображення у найрізноманітніших творах поета. У творах на історичну тематику Шевченко зображує синів своєї Бать­ківщини: це мужні, хоробрі люди, які ладні віддати життя за Україну, тільки б зробити її вільною, незалежною і щасливою. Шевченко яскраво та майстерно змальовує у своїх творах романтику козацького життя, неписаний кодекс чес­ті завзятих запорозьких лицарів. Коли я читав такі поезії, мені одразу спало на думку, що і сам Шевченко теж є певною мірою таким лицарем. Тільки боровся він не з шаблею, а з пером у руках. І це перо було, певно, гостріше за деякі ша­блі... Історичні твори поета є яскравим штрихом до портрета України.

Оспівав Тарас Шевченко і красу своєї Батьківщини. Пейзажі, змальовані у поезіях, мають велику не тільки літературну, а й художню цінність — вони на­гадують картини. До речі, пейзажі у творах Шевченка сприймаються не тільки як частина композиції, але й як окремі поетичні твори. Згадаймо лише «Садок вишневий коло хати» або «Реве та стогне Дніпр широкий...». У картинах при­роди ми бачимо глибоку любов до Батьківщини та захоплення красою рідної землі.

У багатьох творах Кобзаря образ України передано символічно: часто Бать­ківщину в поезіях уособлюють конкретні образи. Найчастіше це ніби триєдиний жіночий образ: образ матері, України та Матері Божої одночасно. Такі симво­лічні жіночі образи створював не тільки Тарас Шевченко, а й інші українські письменники (наприклад, така побудова образу була популярною наприкінці XIX століття).

Значну частину свого життя Тарас Григорович перебував поза межами сво­єї Батьківщини, але всі його думки були звернені до України. Це впливало і на його творчість.

Навіть «Заповіт» Т. Шевченка — унікальний поетичний твір — пройня­тий любов’ю до рідної землі. Зробивши за своє життя надзвичайно багато для України, Геніальний поет хотів і після смерті бути на Батьківщині. І зараз тво­ри Кобзаря впливають на свідомість читачів, виховують у них найкраще, пле­кають любов до своєї Батьківщини — ось таку силу має образ України у творах Т. Шевченка.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 207 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz