ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 48
Гостей: 48
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Чи кожен може дорівнятися до людини? (За твором Е. Т. А. Гофмана «Малюк Цахес...»)

Ніяка блискуча доля не приховає природ­ної ницості.

Федр

Від чого залежить успіх людини у житті? Від примх долі чи від самої людини? Чи кожен, народжений людиною, має право так називатися? Відповіді на ці пи­тання ми можемо знайти на сторінках казки Е. Т. А. Гофмана «Малюк Цахес...».

Цахес народився потворою: «Голова в нього глибоко запала між плечима, на спині виріс горб, як гарбуз, а зразу ж від грудей звисали тонкі, немов ліщинові палички, ноги, тож весь він був схожий на роздвоєну редьку».

Таким побачила його вперше добра фея Рожа-Гожа й одразу ж захотіла до­помогти йому. Вона наділила Цахеса чудесним даром — трьома вогненно-блис­кучими волосинами. Віднині все те добре, що роблять інші люди, приписувати­меться Цахесу — Цінноберу.

Для всіх, хто знаходиться поруч із Цахесом, він демонструє красу, вихо­ваність, розум, працелюбність та інші чудові якості, «крадучи» їх в оточення. На вечері у професора Моша Терпіна Бальтазар читає чудовий сонет, який він написав для коханої Кандіди. Та оплески дістаються потворі, а Кандіда на­віть винагороджує його поцілунком. Заїжджий скрипаль-віртуоз Сбіокка грає скрипковий концерт, співачка виконує арію, але шалений успіх має Ціннобер. Талановитий юнак Пульхер блискуче складає кандидатський іспит, але вищий бал і жадану посаду отримує знову-таки Цахес.

Перед очима читача відбувається фантастичний злет Цахеса від студента до міністра. Його нагороджують орденом Зелено-плямистого тигра з двадцятьма діамантовими ґудзиками. Він оселяється у розкішному особняку і стає нарече­ним найвродливішої дівчини князівства — Кандіди.

Здавалося б, що так буде завжди. Та фея Рожа-Гожа переконалася, що вона наділила чарівним даром негідну людину. Бо Цахес, незважаючи на блискучі зо­внішні успіхи, залишається грубим, примхливим, злостивим. Він лише користу­ється чарівною допомогою феї, сам же не докладає жодних зусиль на шляху до успіху. У його душі так і не прокинулись людські почуття. Фея з глибоким роз­чаруванням говорить: «Я помилилася, думаючи, що зовнішній прекрасний хист, яким я тебе обдарувала, пройме благотворним променем твою душу і збудить внутрішній голос, що скаже тобі: ти не той, за кого тебе вважають, тож намагай­ся зрівнятися з людиною, на чиїх крилах ти, безкрила каліко, підносишся».

Цахес дістав заслужене покарання. Бальтазар вирвав у нього з голови вогне­нно-блискучі волосинки — і чари розвіялись.

На прикладі злету та падіння Цахеса автор доводить нам, що без напруженої ду­ховної праці ніхто не зможе дорівнятися до людини. Ніякі сприятливі умови, нічия допомога, навіть чарівні сили, не забезпечать успіху без зусиль самої людини.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 68 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz