Воскресенье, 17 Декабрь 2017, 11:54
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 53
Гостей: 53
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

Чи схожа Тетяна на сучасних дівчат?

Якби сучасні читачі, читаючи класику, не «приміряли» б на себе і своїх зна­йомих «вбрання» героїв минулого, то книги б втратили для нас будь-який інте­рес. І пушкінська Тетяна свого часу, поринаючи в сторінки романів Річардсона і Руссо, теж бачила перш за все себе, шукала відповіді на ті питання, які хви­лювали її. Читаючи книги, вона створювала собі образ свого обранця, і потім, читаючи книги, прочитані Онєгіним, намагалася зрозуміти його характер, роз­гадати свою долю.

У кожного часу є свої «стандарти» людських характерів, і є люди, які виходять за межі цих стандартів. Тетяна і для свого часу була особливою дівчиною, пове­дінка і характер якої виходять за межі загальноприйнятих норм і правил. Саме ця несхожість і привернула увагу Онєгіна і любов самого автора. Але ж у пушкінської героїні були реальні прототипи і наступниці серед сучасниць! Просто в загальній масі вони не такі помітні, тому що вони — кращі, і їх завжди мало.

Тому, якщо сьогодні порівнювати Тетяну з нашими молодими сучасницями, то схожості з нею треба шукати серед кращої їх частини. Але це буде непросто. Адже зовні сучасні дівчата всі гарні: красиві, впевнені в собі, багато які з них начитані й добре виховані. І якщо шукати «двійників» Тетяни за прикметами «дика, печальна, молчалива, как лань лесная боязлива», то навіть у глухій про­вінції ми можемо не відшукати нічого схожого. Але хіба це головне в Тетяні? А задумливість, спостережливість, серйозне ставлення до життя, глибина почут­тів, сміливість, відповідальність, почуття обов’язку? Хіба ми відмовимо нашим сучасницям у наявності цих прекрасних якостей?

А якщо говорити про головний вчинок Тетяни, її лист до Онєгіна, де вона перша освідчилася в своєму коханні, то сьогодні це досить поширене явище. За статистикою, тридцять три відсотки дівчат стають ініціаторами початку сто­сунків зі своїми обранцями, а сім з половиною відсотків самі пропонують руку і серце тому, за кого хотіли б вийти заміж.

А ця вічна проблема вибору, перед якою опинилася Тетяна? Відмовитися від власного щастя або зламати життя своїм близьким? Почуття обов’язку, цінності сім’ї, вірність і сьогодні для багатьох жінок стоять на першому місці. А поряд­ність, гідність, почуття міри і такту, як і раніше, цінуються в нашому суспільстві і викликають незмінну пошану.

Звичайно, далеко не всі сучасні дівчата схожі на Тетяну. І в цьому немає ні­чого дивного. Адже Тетяна — ідеальна героїня. Але що цікаво — ідеал не заста­рілий. Сьогодні хлопці найчастіше вибирають собі подруг яскравих, енергійних, розкріпачених, але, як і раніше, мріють зустріти не схожу на них: чисту, роман­тичну, мрійливу, вірну, яка все розуміє і прощає: Тетяну, Маргариту, Наташу, Машу...

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Май 2017) | Просмотров: 79 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2017