ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 9 клас Добавить сочинение

У чому причина трагедії Печоріна?

Творчості Лєрмонтова притаманні дві основні риси — це сум та іронія. При­чому ці дві риси переплітаються, взаємодіють і доповнюють одна одну. Мене вражає, як Лєрмонтов у деяких творах про кохання пише з неповторною іроні­єю, а про світле і ніби позитивне — з невимовним сумом. Ця особливість твор­чості Лєрмонтова відобразилась і в його романі «Герой нашого часу».

Я не можу стверджувати, що знаю життєвий шлях Лєрмонтова. Адже ми не можемо дізнатися про життя людини лише з дат, лаконічно занотованих біогра­фами. Хоча про внутрішній світ письменника можна судити з його творів. Через це Печорін бачиться мені ніби уособленням самого Лєрмонтова, тільки Печо- рін — ніби один із численних варіантів життя письменника.

У чому трагедія Печоріна? Проте мене хвилює інше питання, яке є, мабуть, більш доречним: чи справді життя Печоріна було трагічним? Насправді життя подарувало Печоріну надзвичайні риси — прагнення до пізнання, досконалос­ті, ідеалу. Але епоха, у яку жив герой роману, оточення та обставини не дали цим дарам достатньо реалізуватися. Прагнення Печоріна жити іншим життям, його пошук та вагання з часом вилилися у нудьгу та байдужість. Так, у цьому, мабуть, і трагедія Печоріна. Тільки... Якби його все задовольняло, якби він не прагнув і не вагався, якби він жив звичайним світським життям, як і тисячі його сучасників, хіба було б краще? Напевно, таке життя принесло б менше страж­дань самому Печоріну. Але люди, які вміють думати, завжди вагаються, люди, які вміють відчувати, завжди страждають, люди, які шукають, не завжди знахо­дять... Але ж люди, які не шукають, — взагалі не знаходять ніколи! Так, це за­кон життя...

Печорін шукав розваг, потім намагався бути вченим, але все набридло йому. Понад усе він цінує свою свободу. Ця свобода не зробить його щасливим, але відсутність цієї свободи зробила б його ще більш нещасним.

Лєрмонтов назвав свій роман «Герой нашого часу» — знов та сама прихована іронія. Печорін, на мою думку, не є негативним чи позитивним героєм. Він по­вний суперечностей, у ньому борються різні особистості, різні пориви. І жоден із них не перемагає. Це теж частина трагедії Печоріна. Але так живуть усі люди, які вийшли за межі сірості та буденності. І Печорін теж, безумовно, вийшов за ці межі. І в цьому — його щастя, а не трагедія.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 9 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 114 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz