Четверг, 18 Января 2018, 23:59
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 10
Гостей: 10
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Пошуки міцних сімейних стосунків у романі Л. Толстого «Анна Кареніна»

I.      Головна думка роману Л. Толстого «Анна Кареніна». (Толстой зазначав, що

головною для нього в романі «Анна Кареніна» була «думка сімейна».)

II.     Дослідження причин нещастя та щастя сімейного життя.

1.     Формування шлюбних пар у вищому світі. (Шлюби в більшості випадків бралися з розрахунку: наречений із зубожілого роду сватався до нареченої із знаті з багатим посагом, і навпаки — бідна дівчина йшла заміж за бага­того чоловіка. Часто-густо долю молодих вирішували їхні батьки. Про по­чуття у таких випадках не йшлося.)

2.     Ставлення світського товариства до подружньої невірності. (Подружня не­вірність у світському товаристві не була рідкістю. Героїня роману — кня­гиня Мягка говорить Облонському про Анну: «Вона зробила те, що всі, окрім мене, роблять, але приховують, а вона не хотіла обманювати і вчи­нила прекрасно». В романі багато підтверджень цьому. Доллі живе з чо­ловіком, який зраджує її, подруги Анни зраджують своїх чоловіків. Мати Вронського, за словами Левіна, молодою жила з усіма. На початку роману вона мріяла про те, щоб її син мав роман із блискучою світською жінкою, бо це формує характер молодого чоловіка.)

3.     Стосунки в сім’ї Кареніних. (Олексій Олександрович Каренін — поваж­ний царський чиновник, уже літній чоловік, взяв собі за дружину моло­деньку чарівну дівчину, не відчуваючи до неї ніяких особливих почуттів. Анна щиро намагалася покохати чоловіка. З народженням сина вона від­чула себе щасливою матір’ю. Та все змінилося після того, як Анна закоха­лася. Вона не хоче ховатися від чоловіка і зізнається у своїй зраді. Каре- ніну байдужі почуття Анни, його турбує лише розголос про її поведінку у вишуканому товаристві. Анна вибирає кохання. Але це не дає щастя ні їй, ні Вронському, ні Кареніну, ні синові Серьожі, ні доньці Ані.)

4.     Вибір Доллі на користь обов’язку. (У родині брата Анни — Стіви Облон- ського — між подружжям теж немає злагоди. Стіва постійно зраджує дру­жину, яка навіть збиралася покинути його, та почуття обов’язку перед ді­тьми і страх залишитися самій змусили Доллі змінити своє рішення. Але і після примирення у родині Облонських залишилося відчуття нещирості. А де нещирість — там щастя немає.)

5.     Родинне життя Левіних. (Єдина міцна родина в романі — Левіни. Кос­тянтин і Кіті побралися, кохаючи одне одного. У період закоханості їхні душі налаштовані однаково: недарма Кіті за початковими буквами розгада­ла все, що хотів їй написати Левін. З часом на зміну ніжним почуттям при­йшли взаємоповага, підтримка, розуміння потреб іншого. Костянтин і Кіті не уявляють життя одне без одного.)

III.     Висновок. (Родинне щастя можливе лише там, де члени сім’ї, пов’язані духов­но складають єдине ціле. Я гадаю, що в родині Левіних завжди пануватиме щастя, бо Кіті обожнює свого чоловіка і всією душею переймається його спра­вами, а сам Левін господарює так, щоб його син подякував йому, як він сам подякував своєму дідові.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Просмотров: 140 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018