Воскресенье, 21 Января 2018, 08:22
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 14
Гостей: 14
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Питання національної історії та культури в повісті І. С. Нечуя-Левицького «Хмари»

I.      Поява повісті «Хмари». (Твір був написаний у 1870—1872 роках і відразу почав свій похід «по муках». Майже сорок років письменник вимушений був щось допрацьовувати, так тривало аж до 1908 року.)

II.     Переслідування цензурою. (Коли повість вийшла друком, цензура вилучила всі гострі питання щодо національного становлення українського народу, а та­кож місце, де гостро та негативно, іноді сатирично описано духовенство та ру­сифікаторська політика самодержавного уряду.)

ПІ. Головна ідея твору. (Це протест проти насильницької русифікації, соціального та національного гніту з боку царського самодержавства, символом чого й ви­ступають «чорні хмари».)

IV.     Тема інтелігенції. (У повісті художньо змальовані два покоління інтелігенції, які діють у часи посилення національного гноблення в Україні, утисків і забо­рони її мови та культури.)

V.       Світоглядні позиції героїв твору. (За висловом І. С. Нечуя-Левицького на душі героїв опускаються «чорні хмари» — символ Російської імперії, яка заперечує будь-яку індивідуальність: чи то особисту, чи то національну.)

VI.     Образи «охмарених» у повісті. (Це Василь Дашкович і Степан Воздвиженський. Перший — жертва, другий — носій. Як не дивно, зустрівшись замолоду, вони, зовсім різні за ментальністю, стають товаришами. Також серед «охмарених» є представники молодого покоління — Ольга й Катерина. На жаль, вони вже спо­творені псевдоосвітою в інституті, який ще більше засліпив їх, ніж просвітив.)

VII.   Проблематика повісті. (І. С. Нечуй-Левицький наголошує на відсутності в його героїв інтересу до культури та історії народу, бездіяльність, інертність, що веде до денаціоналізації. Усі проблеми українця полягали в тому, що він часто зраджував свою націю.)

VIII.      Питання національного відродження. (У повісті «Хмари» І. С. Нечуй-Ле-

вицький висміює рушійну силу інтелігенції, яка вже не здатна відродити на­цію, повернути втрачене. На жаль, ні! Безодня бездуховності поглинула їх,

вони не здатні до боротьби за суспільні права.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Просмотров: 73 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018