ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 39
Гостей: 39
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Процес становлення особистості утворах І. С. Нечуя-Левицького «Хмари» та «Кайдашева сім’я»

I.  Головне життєве завдання людини — дати життя самому собі. (Спираючись на зміст повісті «Хмари», можна визначити багато життєвих ситуацій, які форму­ють особистість.)

II.   Чи потрібен ідеал у коханні? (Розглянемо це питання спираючись на цита­ти з твору «Хмари». Ольга все думала, що «він не підходить під ідеал... Але вона любила Радюка й хотіла протягти час». Радюкові не вистачило лише двох речей — грошей і титулів, що становили найбільшу цінність для Ольги. Павло мав свою позицію: «...Катерина більше од Ольги підходила під його ідеал статкової і розум­ної жінки, ...вона не дала б своїй голові зарости бур’яном, як буває з жінками».)

III.   Чи варто свободомислити? (Простежимо за поступовим очерствінням Дашковича. Він так і не створив чогось нового. Переписуючи і завчаючи чужі думки, людина не здатна повнокровно розвиватися.)

IV.   Етика і психологія сімейного життя. (Читаючи повість І. С. Нечуя-Левиць- кого «Кайдашева сім’я», бачиш універсальні конфлікти, які постійно повторю­ються лише при змінених декораціях.)

V.    Соціальний конфлікт у повісті. (Поступово цей соціальний конфлікт по­силюється психологічним. Бо духовна роз’єднаність — лихо, яке отруює кожний день життя родини Кайдашів.)

VI.  Дійові особи твору «Кайдашева сім’я». (Майже всі герої повісті прагнуть показати себе не тими, ким вони є насправді. Автор показує обмеження їх осо­бистої свободи. Безумовно, кожна людина хоче бути самостійною, мати приватну власність, незалежність від інших.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 81 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz