ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 13
Гостей: 13
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Поетичні ідеали Павла Грабовського

Міцна віра рушить скали... Тим загибелі нема,

Кому світять ідеали!

П. Грабовський

Основну частину творчої спадщини П. Грабовського становлять поетичні тво­ри, переважний зміст яких — пристрасна, глибокоідейна лірика. І це цілком при­родно, бо письменник назавжди пов’язав своє життя з революційною боротьбою і вважав літературну творчість однією з форм цієї боротьби.

Для мене — та хіба тільки для мене! — образ П. А. Грабовського ототожню­ється з ідеальним образом людини, поета, чий героїчний чистий голос назавжди залишиться прикладом душевної краси, благородства й величі. Тридцять вісім ро­ків життя дарувала йому доля і двадцять з них — це переслідування, тюрми, ета­пи, заслання, ще з юнацьких років у нього з’являється бажання «піти на муки за народ».

«Карай насильство своїм словом віщим!» — таким було його поетичне гасло.

У жахливих умовах сибірської каторги Грабовський написав багато прекрас­них віршів.

У поезіях «Поетам-українцям», «До Русі-України», «До українців» поет висту­пає проти занепадницьких настроїв. Бажає бачити вільних від чужоземного поне­волення українців, рівних серед інших народів світу. Поет закликає об’єднатися у боротьбі за спільну мету — відродження рідного краю.

Гей, докупи, певні діти!

Всіх веде мета одна:

Шлях любові та освіти Нас навіки поєдна!

Так проголошує П. Грабовський у поезії «До українців».

Митець упевнений, що його рідна Україна відродиться, стане могутнішою, «щоб чарівна селянська врода росла в коханні та красі». Глибоке співчуття до зне­долених людей праці звучить у вірші «Трудівниця» (згадаймо ще «Робітникові», «Швачка»). Лаконічні й виразні картини цих поезій, типові життєві історії, коли одні працюють, а інші із зневагою ставляться до їхньої праці. Однією з основних тем творчості П. Грабовського стала проблема митця та його обов’язків перед су­спільством. Поет закликає не співати «про квіти», а стати на захист пригноблених, «спинити навколо голос стонів».

Він мріє про вільну Україну, яка для нього — святиня! Поет виразив у поетич­ній формі споконвічне прагнення українського народу:

ГЦоб Русь порізнена устала З-під віковічного ярма І квітом повним розцвіла У згоді з ближніми всіма!

Цими рядками П. Грабовський проголошує велич простого народу, його за­конне право на щастя.

Але щасливою кожна людина має бути не лише в політичній боротьбі, айв особистому житті.

Не посміхнулась доля П. Грабовському і в питанні щасливого, самовідданого та довгого кохання. Так, його кохання до Надії Сигиди — це кохання на відстані. Лише мрії, сподівання та ліричні рядки, які склали цикл поезій П. Грабовського «До Н. К. С.».

Закохані часто листуються, виливаючи на папері свої почуття. Поет не падає духом, закликаючи теж саме зробити й кохану жінку: «Не падайте ж і ви, вірте в силу душі людської і боріться міцно, палко, безперестанку з усіма незгодинами, з усіма темними та дикими силами... будьте відважні...»

Цими рядками він дає силу й потужність своїм почуттям. Хоча він був одру­жений і мав сина (це вже після страшної смерті Надії Сигиди), однак у його серці завжди жили тендітні спогади про це кохання.

Бо не можна було ставати на коліна молодому за віком, але досвідченому за тяжкими життєвими випробуваннями, поету. Своїм мужнім голосом він і досі за­гартовує сотні й сотні нових сердець!Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 103 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz