Пятница, 19 Января 2018, 21:46
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 11
Гостей: 11
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Творчий доробок 0. Кобилянської

I.      Етапи літературної творчості. (У 1877 році з’явились перші вірші німецькою мовою, а також оповідання «Гортенза», «Картина з життя Буковини», «Ви­диво», пізніше з’являється твір «Вона вийшла заміж». Також виходять у світ (1883—1892) «Щоденники», в яких зображене життя творчої особистості, туга за красою, поривання у світ гуманістичних ідей. У 1891 р. О. Кобилянська написала повість «Людина» (перероблене оповідання «Вона вийшла заміж»). Цей твір авторка присвятила Наталі Кобринській, відомій у Галичині захисни­ці жіночих прав. У 1895—1896 роках з’являються новела «Фантазія-експромт» (роздуми про мистецтво, про роль мистецтва в житті людини) та повість «Ца­рівна», в якій письменниця досліджує життя дівчини, яка знаходить силу по­кинути родину і власними руками заробляти свій хліб. У 1897—1898 роках з’являються новели «Некультурна», «Меланхолійний вальс». У них О. Коби­лянська виголошує єдине гасло: людина — коваль свого щастя.)

II.     Знайомство з Лесею Українкою. (У 1900 році іде до Києва, потім живе на Пол­тавщині в родині Косачів; до того у Львові у 1898 році О. Кобилянська позна­йомилась з Лесею Українкою.)

III.     Хвороба О. Кобилянської. (У 1903 році сильно захворіла: застудилась і через це письменницю частково паралізувало, почалися фізичні страждання, мате­ріальні нестатки.)

IV.     Літературна діяльність у часи лихоліття. (Першу світову війну переживає пись­менниця у Чернівцях, пише новели «Сниться», «Юда», «Назустріч долі», «Лист засудженого вояка до своєї жінки». У всіх творах чується крик болю, гніву, зу­мовлений насильницькими картинами смерті ні в чому не винних людей.)

V.       Значення творчості О. Кобилянської. («Гірська орлиця своїм хвилюючим сло­вом будила свідомість трудящих, втілювала віру в кращу долю, підносила гід­ність людини будь-якої нації», — так писав Д. Павличко, відомий поет. Оль­га Кобилянська була великою письменницею, бо час нічого не заподіяв її творам, а тільки утвердив їх у нашому народі (В. Земляк, письменник).)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Просмотров: 453 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018