Понедельник, 22 Января 2018, 00:36
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Особливості стилю С. Васильченка

І. Особливості стилю С. Васильченка. (Характерними рисами стилю є елементи імпресіонізму (ітргезіоп (франц.) — враження) та романтизму, які розвивались на реалістичному тлі. Багато письменників аналізували творчість С. Василь­ченка, зокрема Леся Українка відзначала, що «Реалізм і романтизм єднається в лиці одного автора на тисячі прикладів в усіх літературах і се зовсім закон­не єднання». Це не той імпресіонізм, що притаманний декадентам. У твор­чості С. Васильченка наявні елементи цього стилю, що базуються на реаліс­тичній основі (як у творчості Чехова, Коцюбинського, Буніна і Винниченка).

II.     Використання деталей пейзажу. (Літературні критики ці пейзажні деталі на­зивають «смітинками» в реалізмі, котрі є ознакою імпресіоністичного стилю. Наприклад: «Гримнуло ближче, немов звалив хтось на поміст деревину, загур­котіло й покотилося по небі» («Дощ»), «Заходить ніч, німіє степ і тьмарить­ся..., а вже над ним у темряві далекого неба зажевріла, немов жарина в попелі, вечірня зоре» («На хуторі»).)

III.     Ліричний струмінь новел. («Вчительським» творам С. Васильченка притаман­ний психологічний підтекст, схований у внутрішньому світі героїв. Опис зо­внішнього вигляду героїв (портретна характеристика), який пов’язаний з пси­хологічним станом героїв. Наприклад: «Висока, ставна, аж ніби понижчала стеля од неї в кімнаті... Коса біляста. Старанно причісана й пригладжена, про­те непокірно набухає і в’ється по голові кучерявою берізкою... Щось невпокій- не на обличчі... Коло губ якась сумовита креска... щось загадчане... («Талант», образ Тетяни).)

IV.     Використання гіперболічних мовних засобів. («Світ спортився», «очі нудьгу­ють», обличчя посміхається «блідою осмішкою» — так напише С. Васильчен- ко у новелі «Талант». Деталізація почуттів, пережитих героями або описуваних подій («І зашуміло під вікнами море сухого листя... море плачу, море сліз... Лавою, хвилею мчиться воно, як те військо безталанне, що розбив його ворог, розвіяв, куди видно жене») («Талант»).)

V.       Композиційна побудова новел. (Чільне місце у композиції творів займає під­текст з тихим, схожим на чехівський, смутком, з енергією до подолання біди. Єдине спрямування художніх засобів, що «працюють» на художню ідею того чи іншого образу, в створенні контрастних соціальних картин. Змалювання прав­дивих характерів і ситуацій, за якими слідують напружено-драматичні думки.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Просмотров: 134 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018