ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Поиск
Меню сайта
Предметы
Форма входаСтатистика

Онлайн всего: 18
Гостей: 18
Пользователей: 0


Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Справжні та уявні цінності у жипі героїв роману Ч. Діккенса «Домбі і син»

Роман «Домбі і син» засвідчив творчу зрілість Чарльза Діккенса. У цьому творі широко відображене англійське суспільство того часу. Що ж за цінності правили у тому суспільстві?

Про це можна судити з опису життя головного героя — містера Домбі. Для нього єдиною метою існування і єдиним сенсом життя є авторитет і процвітання його торгового дому. Комерційні інтереси настільки захопили містера Домбі, що не залишили місце для нормальних людських почуттів. Здається, він усіх ладен оцінювати як вдале чи невдале придбання. Так він ставився до першої дружини, питаючи в себе, чи йому жаль її, матері своїх дітей. Відповідь була жахливою за своєю цинічністю: «...Він буде засмучений і виявить серед свого столового сріб­ла, меблів та інших хатніх речей відсутність якогось предмета, яким варто було володіти і втрата якого не може не викликати щирого жалю».

Гроші стали єдиною цінністю у житті містера Домбі, і цю істину він намагаєть­ся передати сину. Однак Поль з дитячою безпосередністю відшукує найбільш точне заперечення, запитуючи, чому гроші не врятували мами. Та й це не вразило холод­ного, черствого пана Домбі. Гроші для нього важать аж занадто багато, бо дають можливість купити все: повагу у суспільстві, респектабельність фірми, навіть другу дружину він купує у її матері. Едіт розуміє це і гидує шлюбом, хоч і погоджується на нього, бо це єдиний спосіб звільнитися від матері. А мати її не краща за містера Домбі, бо зробила дочку вигідним товаром, за який можна отримати чимало гро­шей. Здається, ситуації, змальовані в романі, настільки безнадійні, що годі й споді­ватися від героїв на іншу думку. На перший погляд, гроші так надійно захищають їх від негараздів, що вони ніколи не відчують себе нещасними, самотніми, бідними. Однак усе змінюється, коли містер Домбі розорюється. Небагато людей залишаєть­ся біля нього. Але це люди, які не зрадять, бо не користолюбство керує ними. Розу­міння, усвідомлення справжніх цінностей приходить до містера Домбі болісно, че­рез страждання й приниження, коли його помічник Джеймс Каркер зваблює його дружину Едіт й розоряє його. Негаразди у житті змушують його по-іншому подиви­тися на весь світ, що здавався таким надійним і зрозумілим, на дочку Флоренс, яка зберегла у душі і любов до батька, і здатність прощати.

Отож у романі «Домбі і син» Діккенс, аналізуючи проблеми моралі у сучасно­му йому суспільстві, доводить, що головні цінності цього світу — це не гроші, а любов, доброта, здатність співчувати — усе, що робить світ прекрасним, а людей щасливими.Беру это сочинение!

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Обновлено | Просмотров: 129 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

Сообщить об ошибке!

Понравилось? Оставь отзыв

Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz