Четверг, 18 Января 2018, 11:22
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 29
Гостей: 29
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Значення образу Платона Каратаева в романі Л. Толстого «Війна і мир»

I.      Платон Каратаєв — узагальнений образ російського селянина.

II.     Платон Каратаєв — сконцентрована народна мудрість.

1.     Зустріч П’єра Безухова з Платоном Каратаєвим у полоні. (Зустріч ця ба­гато чого змінює у ставленні до життя П’єра. Мудрість Платона спокійна, розсудлива, без хитрощів і жорстокості. Від неї П’єр змінюється, починає інакше, по-новому відчувати життя, оновлюється душею.)

2.     Цілющий вплив Каратаєва на зранену душу П’єра. (Цей вплив схований в особливому дарі любові. Це любов без егоїзму, без розрахунку, істинно християнська любов до ближнього.)

3.     Каратаєв — втілення мирних «охоронних» якостей селянського характеру. (Це людина, яка здатна витримати будь-яке випробування, не зламатися, не втратити віри в життя, яке засноване на безкорисній любові до земного світу, не вимагаючої жодих нагород.)

4.     Життєлюбна сутність Платона Каратаєва. (Відсутність особистого, індиві­дуального показове для Каратаєва у житті. Він любить життя у його живій безпосередності, у повній згоді з усим конкретним, земним.)

5.     Каратаєв — завжди у праці. (Майстрував, варив, шив. Він завжди працював і тільки вночі дозволяв собі розмови й пісні, які дуже любив.)

6.     Народна філософія Платона Каратаєва. (У народних прислів’ях і приказках Платона полягає народна філософія, яка допомагає йому не тільки жити, а й зносити всі випробування. Мудрість Платона підказала йому, що при­чиною зіткнення між народами — російським і французьким є демонічна особистість — Наполеон, а не прості солдати.)

7.     Християнство Каратаєва переходить у П’єра, йде у світ. (Пройшовши через полон, сприйнявши каратаєвський погляд на світ, П’єр прийде до розу­міння, що всі нещастя йдуть не від нестатку, а від надлишку. Причому це стосується не лише матеріальних надлишків, а й духовних сучасної цивілі­зації.)

III.     «Чудесний, незрівнянний народ...» (Образ Платона Каратаєва втілює у собі ту духовну силу, яку має безсмертний російський народ, що є носієм духов­ності.)

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (19 Октября 2016) | Просмотров: 86 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018