ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 3
Гостей: 3
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Богдан Хмельницький - народний ватажок (за творами народного епосу)

Постать Богдана Хмельницького чи не найвідоміша в українській історії. Та й у фольклорі з його іменем пов’язують поняття про справедливість і захист.

Образ Хмельницького є центральним у думі «Хмельницький та Барабаш», у піснях «Чи не той то хміль», «Гей, не дивуйте, добрії люди» та інших. Яким же бачить народ Хмельницького? В очах українського народу він перш за все патріот, що опікується інтересами України, а не своїми власними. Тому задо­вольняється простою їжею та напоями, йому потрібне не власне збагачення, а обстоювання інтересів народу. Тому він і пропонує Барабашу показати йому королівські грамоти, хоч той вважає, що

Лучче нам з ляхами, з мостивими папами.

Хліб-сіль з упокоєм вічний час вживати.

Хмельницький вбачає свою роль у тому, щоб «козакам козацьких порядків давати, за віру християнську достойно-праведно стати». Заради цього він не жа­ліє нікого: не лише «свого» Барабаша, який перекинувся на бік ворога, а й само­го себе. Він розуміє, що в нього особлива роль — захищати Україну, боронити її віру, її народ. За такі дії й думки його поважають, називаючи «батьком»:

Ей, пане, пане Хмельницький
Богдане - Зиновію,

Наш батю, полковнику чигиринський!

Образ Хмельницького — це уособлення захисника справедливості, народно­го героя, на якого можна розраховувати Україні. Він — її надія. Саме тому його зображують не лише як ватажка визвольної війни українського народу 1648— 1654 років, а й як героя з легенди. Ця легенда довгі століття нагадувала про гріз­ні події тієї війни, спричинені обуренням пригнобленого й приниженого наро­ду, у якого відбирали не лише матеріальні блага, а й саму душу і віру. Саме тому ще й сьогодні пісня «Гей, не дивуйте, добрії люди» чи не найвідоміша з істо­ричних. Розповідаючи про події історії, вона плекає надію народу, що не вмре у пам’яті діяння Богдана Хмельницького — справжнього патріота і мужнього вої­на — заступника інтересів України.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 71 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz