Воскресенье, 21 Января 2018, 10:34
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 38
Гостей: 38
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

Прийоми сатиричного зображення у романі Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»

Роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» порушує серйозні і важливі суспіль­ні проблеми, але це не заважає автору показати негативні соціальні явища сати­ричним пером. Саме так зображені найбільш важливі моменти соціального життя.

Ось сцена закріпачення колись козацького села Піски: «За мої щирі послуги сама цариця пожаловала мені Піски». Отже, ціле село править розмінною моне­тою, якою платять за «щирі послуги». То, може, обуритися? Так піщани й учи­нили, але вже другого дня «у Піски вступала москалів рота. Налетіла москва на Піски, як сарана на зелене поле, й кинулась усе жерти, усе трощити...» Так роз­почалася епоха кріпацтва. А далі не менш виразна сатирична картина приїзду пані генеральші, яка розпочала знайомство з селом зі знущання з їхніх звичаїв, зачісок, а потім за її наказом зносили хати, які псували краєвид пані. «Щодня
камінець по камінчику вибивали з людської волі». А генеральша все скаржить­ся усім на невдячність «хахлацкава мужичья». Так іронічно розповідає автор про справжні стосунки між селянами й панами Польськими. Не менш гостро зобра­жено чиновників, яких щедро насаджали пани по канцеляріях, аби утримува­ти народ у неволі. Ось секретар «мирового суду» Чижик. Його прізвище й увесь його вигляд показують справжню вартість цього чоловічка, проте саме від цього чиновника «з мишачим поглядом» залежить часом ціле життя людини, її доля, як доля Чіпки. Та це зневажливе зображення варте того, якщо згадати, що цей «сутяжище», зруйнувавши віру Чіпки у справедливість, ще й мститься йому, ві­діграючи мерзетну роль у вигнанні Чіпки із земства. Не менш виразний образ Шавкуна, який був просто п’яничкою, недовченим студентом, але досяг кар’єри через підлабузництво й хитрість. Такі виразні образи чиновників — це ще й да­нина сатиричній традиції української літератури.

Отож Панас Мирний використовує класичні сатиричні прийоми — гротеск, іронію, парадокс — для того, щоб висміяти негативні суспільні явища, які руй­нували людські життя, псували характери й нищили цілий народ. Засобами са­тири Панас Мирний показав недолучність претензій на панування над гордим вільним народом, який лише на перший погляд здається схожим на вола, що реве тільки тоді, коли порожніють ясла.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Просмотров: 72 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018