ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 4
Гостей: 4
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 10 клас Добавить сочинение

П’Еса І. Карпенка-Карого «Хазяїн» - комедія нового типу

Український театр довгий час змушений був розробляти селянську тематику з етнографічним ухилом, бо інакше б українське слово не звучало зі сцени. Та це дало можливість театру розвиватися, швидко пройти шлях оновлення. Своє­рідним знаком оновлення української драматургії була п’єса «Хазяїн» І. Кар­пенка-Карого.

Соціально-сатирична комедія — це новий тип твору для тогочасного театру, бо в ній розв’язуються проблеми сучасного авторові суспільства — становлення нової сільської буржуазії. Яка ж вона, та нова буржуазія? А от як Терентій Гав­рилович Пузир. З розмов діючих осіб читач дізнається, що колись Пузир з дру­жиною тяжко працювали. Отже, це неміряне багатство зароблене чесною пра­цею? Тоді чому ж не так багато подібних багатіїв з’явилося у суспільстві? Що, інші працювати не вміють? Виявляється, Пузир не гребував ніякими засобами, аби збагатитися. І один зі шляхів збагачення таких людей бачимо, коли розгор­тається афера з вівцями та вдаваним банкрутством. Мало того, заробляючи гро­ші, Пузир поступово стає залежним від них. Про це свідчить і його ставлення до робітників — безжальна експлуатація заради зиску. Він, здається, й Бога не боїться, і гріха не бачить у тому, що заради грошей морить людей голодом, хоч ці люди сумлінно працюють на нього. А картина «бійки» з гусаком за копичку відверто сатирична. Він же має тих копичок неміряно, але втручається й падає так, що це виявилося смертельно небезпечним. Здавалося б, перед смертельною загрозою можна було б подумати про Боже, а не про людське. Проте він залиша­ється типовим «хазяїном» стосовно свого майна. Втім, у цьому випадку сама на­зва п’єси звучить дещо іронічно — він не хазяїн свого життя, свого здоров’я, він стає нікому не потрібним у суспільстві, навіть незважаючи на орден Станіслава. Але скільки ще таких «хазяїнів», які міцно тримають за карк мільйони залежних від них людей, бо багатство — це влада. А влада таких, як Пузир, страшна, бо
аморальна. Саме про це соціальне явище розповів І. Карпенко-Карий у комедії нового типу — соціально-сатиричній, яка викриває засобами сатири типові со­ціальні явища XIX—XX століття.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 10 клас | Добавил: 00dima (04 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 82 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz