Пятница, 19 Января 2018, 00:00
Приветствую Вас Гость | RSS

ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 9
Гостей: 9
Пользователей: 0


Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

З людьми живи в мирі, а з вадами воюй

Яка це складна наука — жити серед людей. Адже всі ми такі різні — ну як тут примирити інтереси, уникнути конфліктів! Виявляється, народна мудрість давно вже вирішила це питання, давши пораду: з людьми живи в мирі, а з вадами воюй.

Жити в мирі з людьми — означає досягати злагоди. Чи так це просто? Можливо, для декого зовсім непросто. Адже слід навчитися думати не тільки про себе, а зва­жати й на інтереси інших. Ох, які неприємні бувають ті інші! Часом вони здатні на зовсім не дружній вчинок. На жаль, таке буває. Та чи ти сам ніколи не помиляєш­ся, не маєш вад? Отож, мабуть, слід навчитися прощати іншим, як прощаєш собі, бо тоді й тобі пробачать, коли схибиш. А чи можна навчитися жити не помиляю­чись? Непросте питання для звичайної людини. Проте точно відомо, що з вадами таки слід боротися. Кожна мисляча людина завжди аналізує свої вчинки, їх причи­ни, а отже, й може побачити свої вади. А побороти їх — егоїзм, безнадію, песимізм, лінь — можна. В українській літературі є блискучий приклад того, як людина побо­рола навіть фізичну недугу, а не те що розпач від свого безсилля. Це й саме життя Лесі Українки, і її твори, зокрема знаменитий вірш «Сопіга 8рет 8рего»:

Так! Я буду крізь сльози сміятись.

Серед лиха співати пісні.

Без надії таки сподіватись.

Буду жити! Геть думи сумні!

Отож, не слід зважати на те, як чинять з тобою, бо кожен відповідає сам за свої вчинки. Не треба боротися з людьми, а слід боротися зі своїми вадами, адже перемога у цій боротьбі — найцінніша.

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (17 Мая 2016) | Просмотров: 136 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]

Allcompositions © 2018