ВСЕ СОЧИНЕНИЯ

Меню сайта

 

Предметы
Форма входа
Статистика

Онлайн всего: 37
Гостей: 36
Пользователей: 1
Admin

Сочинения

Главная » Сочинения » Українська мова та література » 11 клас Добавить сочинение

Людина XXI сторіччя. Яким він Е, герой нашого часу?

З літератури та історичних джерел нам відомо, що у кожної епохи, в кож­ній країні в окремий історичний період був такий собі домінуючий тип людини, «герой нашого часу». Ми добре пам’ятаємо романтизм та духовне піднесення Ренесансу, прагматизм та реалістичність Просвітництва. Чи можемо ми визна­чити хоча б приблизно тип людини, який зустрічається нам найчастіше у нашо­му сучасному житті? Чи є і в нашому складному та суперечливому XXI сторіччі «герой нашого часу»? Хто він і який він? Чи не є він часом антигероєм?.. На ці питання не так вже й просто дати відповідь. Для визначення людини нашої епо­хи слід, напевно, почати з характеристики самої епохи.

Наш час заведено називати постмодерністським. Модерн у перекладі укра­їнською — сучасність, а відомий нам префікс пост- означає «після». Що ж ви­ходить? Ми живемо у «післясучасність»? На жаль, такий нонсенс ми спостері­гаємо не тільки на рівні термінів, а й на рівні самих понять, теорій, феноменів культури. Що ж характерно для нашої «постсучасності»?

По-перше, будь-яка людина постмодерністського суспільства вже не вірить в утопії та фантастичні теорії-казки із щасливим кінцем. XXI сторіччя, як на мене, це саме той час, коли романтики по-справжньому зникають з лиця землі. І це вже не красива метафора, а сувора дійсність. Утопічні ідеї не приживають­ся, пафос, сентиментальність найчастіше висміюється (як у повсякденності, так і у мистецтві не лишається місця пафосу чи награній серйозності). Через це ве­лика частина цінностей, які до того люди вважали одвічними, фундаментальни­ми, знецінюється, вибачте за тавтологію... Людині все важче бути собою, вона обирає собі не тільки речі для гардеробу, а й створює віртуальний гардероб, що складається з масок та образів, які людина змінює і змінює, поглинена невпин­ним і часто безжальним карнавальним дійством життя. Але водночас людина стає індивідуальністю і часто індивідуалістом, колективна свідомість відходить на другий план. Може, девіз «кожен сам за себе» — і не найкращий принцип співіснування, але це має і позитивні наслідки: кожен сам відповідальний за свої вчинки...

Насправді, людина XXI сторіччя все частіше грає, все частіше іронізує з будь-чого сентиментального та романтичного, основи культури та поведінки ча­сом знецінені, але ж на їхньому місці формуються нові, бо, як відомо, «святе місце пустим не буває»... Все це досить складно простежити і, звичайно, не вар­то категорично оцінювати, послуговуючись категоріями добре-погано. Навіть на своєму досвіді я помічаю, як пришвидшується час, темп нашого життя. Людина все більш занурена в роботу. З одного боку, це добре: розвивається сама люди­на, розвивається і людство, рухаючись шляхом невпинного технічного та мис­тецького поступу, з іншого — люди вже не знаходять часу на родину, родинне спілкування підпорядковується новим темпам життя. Проте людина вже не зна­ходить часу на себе: хіба ви десь бачили, щоб ділова людина, бізнесмен, юрист, науковець сиділи у парку і годинку-дві замріяно роздивлялися осіннє небо? Це навіть смішно звучить... Мені здається, це чи не найбільша загроза нашому сус­пільству. У такому напруженні, якого вимагає сучасне життя, людина перена- вантажується, перевтомлюється, часто стає дратівливою та нервовою, а навіть якщо не стає, то принаймні втрачає здатність насолоджуватись життям, — про­сто нема такої можливості.

Портрет «героя нашого часу» вимальовується дещо невтішний. Але, можли­во, варто і в ньому побачити позитивні риси? Я впевнений, що на зміну знеці­ненню та повсякчасному запереченню прийдуть нові принципи існування лю­дини, вони, напевно, будуть не гірші за попередню культурну епоху. Адже зараз (так думають більшість науковців) людство переживає кризу культури, коли ста­ре піддається руйнації, а нове тільки формується. Ми ще не знаємо, що прийде на зміну старій епосі, але варто пам’ятати, що це нове залежить тільки від нас...

Рассказать друзьям, чтобы не совпали сочинения!
Рассказать

Похожие сочинения
Категория: 11 клас | Добавил: 00dima (02 Мая 2017) | Обновлено | Просмотров: 111 | Рейтинг: 0.0 /0
Перейти на главную страницу

В качестве благодарности - оставьте, пожалуйста, свой отзыв о сайте на WoT и/или напишите комментарий ниже
Всего комментариев: 0
Имя *:
Email *:
Код *:

Allcompositions © 2018
Хостинг от uCoz